Фільм про евакуацію українців "Звідки куди" переміг на фестивалі у Великій Британії
Фільм "Звідки куди" про евакуацію українців режисера Мачека Хамела переміг на Sheffield DocFest – головному документальному кінофестивалі Великої Британії.
Стрічка брала участь у міжнародному конкурсі, на якому було представлено лише 9 фільмів. Sheffield DocFest проходить кожного червня у місті Шефілд. Цьогоріч відбулося святкування 30-річчя фестивалю, передає 24 Канал.
Дивіться також Драма "Я, Ніна" отримав 10-хвилинні овації на кінофестивалі Миколайчук OPEN: цікаво про фільм
Фільм про евакуацію українців "Звідки куди" переміг на фестивалі у Великій Британії
Історія створення фільму "Звідки куди" особлива, адже її режисер, Мачек Хамела, з перших днів війни став волонтером і на своєму автомобілі рятував українців з-під обстрілів у Чернігівській, Харківській та Донецькій областях. Слухаючи по дорозі історії українців, які встигли відчути на собі жорстокість війни, вирішив взяти із собою друга-оператора та спробувати зняти документальний фільм. На першому місці завжди була евакуація, а зйомки були підпорядковані її зусиллям.
Саме тому фільм побудований на самому шляху всередині автомобіля, зустрічах та прощаннях. За пів року Мачек вивіз 400 людей, частина з яких стали героями його стрічки. Крім цього, команда співпрацювала з благодійною організацією АРТАК, яка займається евакуацією українців із найнебезпечніших регіонів, таких як Запоріжжя та Бахмут.
Команда фільму численними показами на кінофестивалях продовжує нагадувати світу про війну в Україні та збирати кошти для евакуації українців з прифронтових територій, а після підриву Каховської ГЕС і для порятунку людей з підтоплених сіл,
– сказала копродюсерка Анна Паленчук.
"Звідки куди": дивіться трейлер фільму
Прем'єра документального фільму "Звідки куди" режисера Мачека Хамела відбулась 21 травня 2023 року на 76-му Каннському кінофестивалі. На польському кінофестивалі Millennium Docs Against Gravity стрічка отримала дві відзнаки "Кращий польський фільм" та "Нагороду асоціації артхаусного кіно". Фільм вироблено у копродукції Польщі, Франції та України. До виробництва фільму долучилась українська кінокомпанія 435 FILMS, заснована кінопродюсеркою Анною Паленчук.