Укр Рус
24 вересня, 10:39
3

Фільм про тишу, яка є гучнішою за вибухи: прем'єра стрічки про події на Київщині після 24 лютого

Основні тези
  • Український фільм "Донька", знятий Єгором Олесовим, буде представлено на Варшавському міжнародному кінофестивалі.
  • Сюжет фільму розповідає про сімнадцятирічну Ольгу з вадами слуху, яка разом із родиною потрапляє в пастку під час російського вторгнення в Київщині у лютому 2022 року.
  • "Донька" є першим українським фільмом, що знятий за технологією одного кадру, а в прокат в Україні планується у 2025 році.

Один з найавторитетніших фестивалів світу — Варшавський міжнародний кінофестиваль — оголосив свою офіційну програму. До програми було відібрано фільми з різних країн.

Серед фільмів є й українська стрічка "Донька", для якої показ на кінофестивалі стане світовою премʼєрою. Стрічка є режисерським дебютом Єгора Олесова – відомого українського фільммейкера, продюсера фільмів "Мавка. Лісова пісня", "Захар Беркут", "Ціна Правди" та інших.

Дивіться також 6 українських акторок, які чекають своїх коханих з фронту 

Що відомо про фільм "Донька"

Це перший український фільм, який створено за технологією одного кадру, де прикладами подібної технології є такі фільми як "1917" Сема Мендеса та "Бёрдмен" Алехандро Гонзалеса Іньяріту.

Сюжет розповідає про події у лютому 2022 року, де під час початку російського вторгнення, сімнадцятирічна дівчина Ольга з вадами слуху та її родина опиняються в пастці у власному будинку на Київщині. Захоплені російськими солдатами, вони змушені боротися за життя, а Ольга має зробити практично неможливе, щоб знайти спосіб врятувати себе та своїх близьких.

Цей фільм – про тишу, яка може бути голосніше за вибухи та постріли. Про незламність людського духу навіть у найтемніші моменти. Фільм свідомо знятий одним кадром, що дає можливість створити своєрідний імерсивний досвід та занурити глядача в історію та місце подій, відображаючи невблаганність війни, де кожна секунда може стати вирішальною. Героїня нашої історії, – символ кожної дитини, яка втратила свій світ через війну, але не втратила надії,
– каже Єгор Олесов.

Фільм створено компанією United Heroes, продюсерами виступили Єгор Олесов та Ольга Максюк, оператором – Юрій Король, художником-постановником – Максим Німенко. Саундтрек до фільму створив італійський композитор – Даріо Веро, за участі відомої американської віолончелістки Тіна Гуо.

Прокат в Україні заплановано на 2025 рік.

Ролі у фільмі виконали Ліза Козлова, Ахтем Сеітаблаєв, Анастасія Карпенко, Мирон Шувалов та інші українські актори.

Що відомо про Варшавський міжнародний кінофестиваль

Це щорічний міжнародний кінофестиваль класу А, організований у 1985 році. Він представляє нові фільми світового, європейського та польського кінематографа.

З 2009 року Варшавський кінофестиваль рішенням Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів долучено до групи найважливіших світових кінофестивалів, таких як фестивалі у Каннах, Венеції, Локарно, Сан-Себастьяні, Берліні чи Карлових Варах.

Цьогоріч кінофестиваль триватиме з 11 по 20 жовтня.