Про війну в Україні: "Клондайк" та "Будинок зі скалок" отримали призи на фестивалі "Санденс"

29 січня 2022, 13:10
Читать новость на русском

Джерело:

"Санденс"

У США відбувся популярний кінофестиваль "Санденс". За найкращу режисуру призи отримали два фільми про війну в Україні – "Клондайк" та "Будинок зі скалок".

Цього року фестиваль проходив в онлайн-форматі, а переможців конкурсних програм оголосили 28 січня. 

Зверніть увагу Український відвертий серіал "Зломовчання" з Мішиною покажуть на Берлінському кінофестивалі

Нагорода фільму "Клондайк"

Режисеркою стрічки є Марина Ер Горбач. Кінокартина отримала нагороду за найкращу режисуру в конкурсі міжнародних ігрових фільмів.

Бентежне кіно, ретельно оформлене, вишукано побудоване і прекрасно виконане. Це фільм про вибір, який ми робимо у часи, коли світ розриває на шматки,
– прокоментувало режисуру журі конкурсу. 

Складно знайти цікавий фільм/серіал? Натомість проведіть вечір не менш захопливо зі SlotoKing. Це надійне онлайн-казино має десятки ігор, завдяки яким кожен гравець поринає в особливу атмосферу та отримує максимум задоволення від гри.

У фільмі "Клондайк" розповідають про події війни на Сході України та збитий терористами рейс МН17. Місцева родина опиняється в епіцентрі подій авіакатастрофи, яка трапилася 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Головні герої – Ірка і Толік очікують на народження первістка, коли війна жорстоко вривається в їхнє життя разом з уламками збитого боїнга. Майбутня мама відмовляється покидати дім навіть після того, коли озброєні угрупування захоплюють її село. 

"Тема міжнародної авіакатастрофи МН17 – привід привернути увагу до життя людей під час війни в Україні. Ця престижна кінонагорода означає, що нам вдалось перенести глядачів по той бік екранів їх стрічки новин. Я сприймаю цю перемогу як маленьку краплину в багатолітній боротьбі України", – прокоментувала Марина Ер Горбач.

Зауважимо, в українському прокаті стрічку планують показати у 2022 році. 

Нагорода фільму "Будинок зі скалок"

"Будинок зі скалок" отримав приз за найкращу режисуру в категорії міжнародних документальних фільмів. Режисер стрічки – Сімон Леренг Вільмонт.

У цьому фільмі також розповідається про війну на Донбасі, що завдає невимовного болю родинам, які живуть поблизу фронту. Невелика група соціальних працівників невтомно працює в дитячому будинку, створює безпечний простір для життя дітей, поки державні органи та суди вирішують долю дитини та її сім'ї.