Спеціально до другої річниці вторгнення на телебаченні та в кінотеатрах покажуть одразу кілька фільмів і серіалів, в основі яких – велика війна в Україні й те, що вона принесла українцям. Які саме – розповідаємо далі.

Не пропустіть По іншу сторону спорту: фільми і серіали про легенд футболу, які варто переглянути кожному

"20 днів в Маріуполі"

Де дивитися: у кінотеатрах

Ця документальна стрічка Мстислава Чернова вже отримала престижну премію BAFTA й боротиметься за Оскар у номінації найкращий документальний фільм.

Разом з колегами – Василиною Степаненко та фотографом Євгеном Малолєткою Чернов показав Маріуполь у перші 20 днів блокади міста. Вони були останніми журналістами, які виїхали з окупації.

"20 днів в Маріуполі": дивіться онлайн трейлер фільму

"Аматори"

Де дивитися: 23 лютого о 22:00 на СТБ і 24 лютого на NV

Документальна стрічка, в якій зібрані інтерв'ю сотень цивільних, які після повномасштабного вторгнення Росії приєдналися до лав ТрО. Аматори розповідатимуть про те, як вони без військового досвіду наважилися взяти в руки зброю, що відчували, зіткнувшись з ворогом.

"Аматори": дивіться онлайн трейлер фільму

"Перевізниця"

Де дивитися: 25 лютого о 18:00 на СТБ

У перші дні повномасштабної війни психологиня Лідія сама евакуює цивільних. Серіал складається з 10 серій, кожна з яких – окрема історія людини, яка розгортається на очах головної героїні.

З допомогою цих поїздок Лідія не лише допомагає цивільним дістатися пунктів призначення, порозумітися з собою, а й змінює свою особисту історію.

"Перевізниця": дивіться онлайн трейлер серіалу

"Бачення метелика"

Де дивитися: 20 лютого о 21:40 на ICTV2

Події відбуваються ще у 2017 році. Тоді головна героїня – аеророзвідниця Ліля з позивним "Метелик" повертається з російського полону. Вдома дівчина дізнається, що вагітна й постає перед складним вибором. Як вона боротиметься з осудом людей і розумітиметься з близькими?

"Бачення метелика": дивіться онлайн трейлер фільму

"Позивний Бандерас"

Де дивитися: 24 лютого о 18:00 на ICTV2

Події у стрічці розгортаються на Донбасі у 2014 році. Це початок війни, яку розпочала Росія. Група розвідників, яку очолює капітан Антон Саєнком, намагається запобігти агресії окупантів, що розпочалася на батьківщині головного героя.

"Позивний Бандерас": дивіться онлайн трейлер фільму

"Перші дні"

Де дивитися: 19 лютого о 22:30 на "1+1 Україна"

У цьому серіалі показані події перших двох місяців повномасштабної війни. Кожна серія – окрема історія, заснована на реальних подіях. Серіал вже вийшов на Netflix, а серед українців отримав неоднозначні відгуки.

"Перші дні": дивіться онлайн трейлер серіалу