Історія успіху Мстислава Чернова та його тріумф на Оскарі-2024 за "20 днів у Маріуполі"
Мстислав Чернов – режисер фільму "20 днів у Маріуполі", який здобув перемогу на Оскарі-2024. Хоча його ім'я стало відомим ще задовго до цього.
Чернов отримав премію Гільдії, як найкращий режисер. А також здобув всесвітню славу і повагу від людей, які подивились "20 днів у Маріуполі" та знають історію його створення.
Радимо Для весняних вечорів: 5 високорейтингових мінісеріалів з небанальним сюжетом
Мстислав Чернов – український режисер: що відомо
Режисер фільму "20 днів у Маріуполі" уже не один рік фільмує жахіття війни в різних куточках світу та має у своїй біографії чимало цікавих фактів.
Свою кар'єру фотографа він розпочав у 2005 році, працюючи в місцевому інформаційному агентстві MediaPort.
Починаючи з 2008 року, Мстислав співпрацював із міжнародним проєктом "Дітям Чорнобиля" та Novick Cardiac Alliance, фотографуючи операції на серці. А у 2012 році він прожив і працював у Камбоджі, акцентуючи на місцевих культурних та медичних проєктах.
Чернов фіксував страхіття війни в різних частинах світу, працюючи в Іраку, Сирії, секторі Газа, Франції та Гонконгу. Та значну частину своєї роботи Мстислав присвятив подіям в Україні ще до повномасштабної війни.
Мстислав Чернов фільмував історичні події на Майдані Незалежності
У 2014 році під час зйомок історичних подій на Майдані Незалежності, Мстислава Чернова атакували силовики, сильно поранивши йому руку.
Чернов активно працював на сході України, опублікувавши першим фотографії з місця падіння літака Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines.
А у 2020 році Мстислава затримали під час протестів в Білорусі проти режиму Олександра Лукашенка. Тоді білоруські правоохоронці побили українського фотографа до втрати свідомості.
Під час повномасштабної війни Мстислав Чернов ризикував своїм життям
На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Мстислав Чернов, разом з фотографом Євгеном Малолєткою та продюсеркою Василісою Степаненко, опинилися в Маріуполі. Вони стали свідками російських бомбардувань пологового будинку та житлових будинків, а також бачили російські танки в центрі українського міста.
Щоб передати знімки, зроблені Черновим, він використовував супутниковий зв'язок для відправлення матеріалів агентству Associated Press, оскільки у Маріуполі виникли проблеми зі зв'язком. Саме завдяки цій команді світ дізнався про страшні події російсько-української війни.
"20 днів у Маріуполі": дивіться онлайн трейлер фільму
Мстислав і його колеги перебували в Маріуполі протягом 20 днів. Коли ситуація почала погіршуватись, вони вирішили евакуюватись. Команда зробила це дуже вчасно, адже саме завдяки цьому світ зміг побачити "20 днів у Маріуполі".