Що буде з українським дубляжем в кіно: у законопроєкт про статус англійської мови внесли зміни
Джерело:
"Слуга Народу"З законопроєкту “Про застосування англійської мови в Україні” прибрали всі норми щодо кіно і телебачення. Тепер він не містить пунктів про скасування дубляжу українською мовою та показ фільмів іноземною.
Про відповідні зміни повідомила заступниця голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук, пише 24 канал.
Читайте Ці поради справді дієві: як вивчити англійську мову самостійно
Комітет вніс зміни до скандального законопроєкту
Законопроєкт щодо статусу англійської мови більше не містить вимог демонструвати іноземні фільми без дубляжу. Зокрема, також прибрали й інші норми, що стосувалися кіно і телебачення.
Євгенія Кравчук заявила, що Комітет прислухався до зауважень громадських організацій та експертів щодо ризиків в питанні захисту української мови.
Саме тому ми вилучили вимогу про обов’язкову демонстрацію без українського дубляжу фільмів, мовою оригіналу яких є англійська. Саме у такій версії законопроєкт потрапить на розгляд до сесійної зали,
– повідомила Євгенія Кравчук.
Зокрема, з законопроєкту "Про застосування англійської мови в Україні" повністю прибрали такі вимоги:
- вимога демонстрування англомовних фільмів у кінотеатрах мовою оригіналу;
- зміни до закону про кінематографію;
- зміни до закону про державну мову в частині кіно;
- зміни до закону про медіа про зниження квоти україномовних програм.
Важливо! В ефірі телемарафону міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що компроміс не повпливає на програму підвищення якості володіння англійською мовою.
Комітет рекомендує прийняти законопроєкт у першому читанні. Решта дискусій відбуватиметься до другого читання.
Українці були незадоволені законопроєктом
- Законопроєкт "Про застосування англійської мови в Україні" 28 червня вніс на розгляд Володимир Зеленський. Окремі пункти проєкту вимагали з 2027 року показувати всі англомовні фільми мовою оригіналу з українськими субтитрами.
- Окрім цього проєкт закону передбачав, що українці зможуть безоплатно пройти курси англійської мови, а чиновники зобов'язані знати англійську.
- Українці розкритикували проєкт за норми щодо дубляжу. В Комітеті пообіцяли обговорити законопроєкт з спільнотою та допрацювати його.