Це має побачити кожен: 6 українських документальних фільмів, які вражають
Українське документальне кіно сьогодні вражає увесь світ. Але вкрай важливо дивитися його і вдома, в українських кінотеатрах, щоб відкривати для себе нову оптику на відомі події.
Один з таких фільмів виходить у прокат 29 серпня – "Мирні люди". Стрічка показує повномасштабне вторгнення через перехоплені розмови росіян з їх родинами. Тому Кіно 24 у співпраці з Артхаус Трафік зібрав 6 документальних фільмів, які вражають кожного.
Рекомендуємо Від них кров холоне в жилах: 3 нові серіали, які засновані на реальних подіях
"Мирні люди"
Режисер: Оксана Карпович
Стрічка, що отримала відзнаки та призи по всьому світу – від Гонконгу до України. З початку повномасштабного вторгнення українські спецслужби опублікували сотні перехоплених телефонних дзвінків російських військових. Чи не найбільший інтерес викликають розмови окупантів з їхніми близькими в Росії.
Голоси "мирних", цивільних – матерів, дружин і друзів – розкривають світові очі не лише на хід так званої "спецоперації", а й на жахливий внутрішній світ суспільства, яке стоїть за її виконанням. Саме з таких перехоплень складається стрічка, що досліджує природу російського імперіалізму й колоніалізму, роль пропаганди у вторгненні й торкається питання колективної відповідальності росіян і росіянок.
"Мирні люди": дивіться онлайн трейлер фільму
"Залізні метелики"
Режисер: Роман Любий
Влітку 2014 року російські військові в небі над українським Донбасом збили цивільний літак рейсу MH17 з 298 людьми на борту. Російський уряд одразу почав заперечувати свою причетність до трагедії, а пропаганда – працювати на повну потужність, намагаючись приховати справжні обставини злочину. Стрічка розповідає про обставини воєнного злочину, розслідування якого тривало 8 років.
"Залізні метелики": дивіться онлайн трейлер фільму
"20 днів у Маріуполі"
Режисер: Мстислав Чернов
Стрічка, що шокувала весь світ. Та отримала за це почесний Оскар як найкращий документальний фільм року. Члени команди Associated Press стали останніми міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі.
Вони продовжили роботу в облозі та зафіксували кадри, які пізніше стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів.
"20 днів у Маріуполі": дивіться онлайн трейлер фільму
"Євродонбас"
Режисер: Корній Грицюк
Донбас знають як індустрійний регіон. Радянська влада роками приписувала собі заслуги за розвиток місцевої промисловості. Але розквіт регіону розпочався задовго до приходу більшовиків, а засновниками місцевої індустрії були німці, бельгійці, британці, французи та американці.
Фільм-розслідування "Євродонбас" розвінчує радянські міфи та розказує, що понад 100 років тому Донбас був невіддільним компонентом європейського світу.
"Євродонбас": дивіться онлайн трейлер фільму
"Цей дощ ніколи не скінчиться"
Режисер: Аліна Горлова
Найкращий повнометражний фільм у секції "Перша поява" (First Apperance) найбільшого фестивалю документального кіно у світі IDFA розповідає про 20-річного Андрія Сулеймана, який тікає з батьками з Сирії. Проте війна наздоганяє головного героя і в Україні, де він стає волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька, Андрій вирішує поховати його тіло на батьківщині.
"Цей дощ ніколи не скінчиться": дивіться онлайн трейлер фільму
"Земля блакитна, ніби апельсин"
Режисер: Ірина Цілик
Фільм розповідає про сім’ю, яка живе в "червоній зоні" Донбасу, де воєнні дії тривають вже шостий рік. Буденність багатьох цивільних людей у прифронтовій зоні докорінно змінилася. 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Обстріли у Красногорівці, де живуть наші герої, не припиняються. Але, попри всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають різні захоплення, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.
"Земля блакитна, ніби апельсин": дивіться онлайн трейлер фільму
Обирайте стрічку з нашого найновішого переліку та насолоджуйтесь переглядом.