Про це 22 грудня повідомили представники Міністерства культури та інформаційної політики. На сайті відомства йдеться, що ще 11 грудня СБУ передала лист з проханням включити російського актора Олексія Гуськова до списку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України. Рішення було прийнято автоматично.

Дивіться також Російський актор Кирило Гребенщиков намагався приїхати в Україну: відео

Представники Мінкульту наголосили, що не мають повноважень у формуванні цього "чорного списку", а тому виконали вимогу СБУ.

Наразі невідомо, чи мав Олексій Гуськов заплановані зйомки в Україні. Зазначимо, що люди, які перебувають у "чорному списку" не можуть перетнути український кордон.

Чому Олексій Гуськов потрапив у "чорний список"

За даними "Миротворця", Олексій Гуськов неодноразово навідувався до Криму після незаконної окупації півострова. Окрім цього, актор був запрошеним гостем пропагандистських заходів Кремля та відверто підтримував міжнародну політику Володимира Путіна. Зокрема, на фестивалі "Євразійський міст" Олексій Гуськов не стримував захвату від того, що український півострів незаконно став російським.

"Завдяки фестивалю "Євразійський міст" Крим зможе відродити колись втрачені кінематографічні традиції. Чудова назва – "Євразійський міст". Давайте цим фестивалем допоможемо ще раз пов'язати Крим із Росією, і з усім світом", – зазначив Олексій Гуськов.

У численних інтерв'ю російський актор висловлював свою зневагу до української влади та історичних фактів. Зокрема, Гуськов заявляв, що Київ ніколи не мав історичної цінності.

Ми ніколи не були братніми народами. "Мати міст руських – Київ" – це все легенди. Читайте Солженіцина, – заявляв актор.


Олексій Гуськов не приховує свою антиукраїнську позицію / Фото Укрінформ

Також Олексій Гуськов не приховував, що у 2014 році писав листа Володимиру Путіну та відверто підтримував окупацію Криму.

Так, провели референдум, але через зрозумілі причини – це російська територія. Там живуть в основному громадяни РФ. Я так дійсно вважаю, – не приховував Олексій Гуськов.

Хоч актор і провів дитинство в Україні, вважає себе росіянином, про що залюбки говорить пропагандиським журналістам.