Стрічка "Дюна" отримала найбільшу кількість статуеток, повідомляє 24 канал. Вона перемогла у таких номінаціях: "Найкращий звук", "Найкраща робота художника-постановника", "Найкращий оригінальний саундтрек", "Найкращий монтаж фільму", "Найкраща операторська робота", "Найкращі візуальні ефекти".

Читайте також Переможці Оскара-2022: список усіх лауреатів престижної премії

Зауважимо, творці оскароносного фільму не залишили без уваги війну, яка триває на території України. Монтажер стрічки Джо Волкер вийшов на сцену премії з нагрудним синьо-жовтим значком значком у вигляді українського прапора. Він підтримав нашу країну, отримувавши статуетку Оскара.


Кіномонтажер Джо Волкер підтримав Україну / Фото Getty Images

Події стрічки перенесуть глядача в настільки далеке майбутнє, що вже ніщо не схоже на світ, у якому ми живемо сьогодні. Це історія про герцога Лето Атрейдес, який отримав контроль над пустельною планетою Арракіс – жорстоким світом, життя в якому сповнене небезпек. Цінність цієї планети полягає в тому, що там є єдине джерело рідкісної та найціннішої речовини у Всесвіті – спайсу.

Дія спайсу подібна до дії наркотиків, однак він має дуже важливу особливість – продовжує життя та покращує розумові здібності людини. Тому той, кому вдалося заволодіти Арракісом, панує у всьому Всесвіті.

У глибинах Арракіса є страшна небезпека – велетенські черви, які нападають на видобувачів спайсу та заважають людям. Син герцога – Пол мусить відправитися на Арракіс, щоб забезпечити своїй родині контроль над цією небезпечною планетою.

Трейлер фільму "Дюна": дивіться відео онлайн

Команда звукозапису, яка працювала над "Дюною", на церемонії Оскар розповіла, що режисер Дені Вільньов намагався зробити так, щоб стрічка була схожою на документальний фільм: "Мета полягала в тому, щоб по-новому визначити наукову фантастику в кінематографі".

  • Тімоті Шаламе – Пол Атрейдіс (нащадок Дому Атрідів);
  • Оскар Айзек – Лето Атрейдіс (дворянин, нещодавно призначений керуючим планетою Арракіс);
  • Джош Бролін – Ґурні Галлек (збройовий майстер Дому Атріейдесів і наставник Пола);
  • Стеллан Скашгорд – Владімір Харконнен (заклятий ворог Лето і колишній керуючий Арракіса);
  • Дейв Батиста – Звір Раббан (жорстокий племінник барона Харконнена);
  • Зендея – Чані (таємнича молода фрименка й любовний інтерес Пола);
  • Джейсон Момоа – Дункан Айдаго (майстер меча Дому Атрейдесів);
  • Хав'єр Бардем – Стілґар (вождь фрименського племені в Сієтч-Табрі).