Український кінематограф настільки стрімко розвивається, що встежити за всіма його новинками стає дедалі складніше. Історичні драми, фільми про війну на Донбасі та дотепні комедії: вітчизняні стрічки здатні здивувати навіть вибагливих поціновувачів кіно.

Дивіться також Романтичні фільми 2020 року для атмосферного вечора

У 2020 році на великий екран вийшли фільми різних жанрів, які з легкістю отримали схвальні відгуки від глядачів та критиків. З великого розмаїття вітчизняних прем'єр журналісти 24 каналу обрали всього 10, які точно заслуговують на вашу увагу.

  1. "Мої думки тихі"

Дата виходу – 16 січня 2020
Жанр – трагікомедія
Режисер – Антоніо Лукіч

Комедія "Мої думки тихі" стала справжньою сенсацію на кіноринку. І це не дивно, адже у стрічці прекрасно все: і сюжет з тонким гумором, і акторський склад, і робота всіх працівників за кадром. Саме тому фільм отримав шалену популярність не тільки в Україні, але й за кордоном.

У центрі подій – звукорежисер Вадим, який мріє розпрощатись з Україною та емігрувати до Канади. І такий довгоочікуваний шанс у хлопця з'являється. Для того, щоб реалізувати задум, потрібно записати звуки карпатських тварин. Таке завдання для перспективного звукорежисера могло б бути легким, якби не мама, яка вирушила з ним у мандрівку Карпатами.

"Мої думки тихі": дивіться трейлер до фільму

  1. "Атлантида"

Дата виходу – 5 листопада 2020
Жанр – драма, постапокаліпсис
Режисер – Валентин Васянович

"Атлантида", без сумніву, є особливим українським фільмом 2020 року. Саме цю стрічку Валентина Васяновича висунули на премію "Оскар" від України. Поки невідомо, чи пройде емоційна драма про Донбас у номінанти престижної відзнаки, однак підкорити експертів Венеційського кінофестивалю їй вже вдалось.

Фільм допомагає глядачам побачити, яким буде Донбас після вигнання окупантів. Події "Атлантиди" розповідають про 2025 рік, коли бойові дії закінчились, а після виснажливих 9 років війни територія регіону стала зовсім непридатною для життя. Тепер українцям потрібно розчищати і розміновувати землі, відбудовувати будівлі та долати всі наслідки попередніх років. На фоні суцільного спустошення двоє головних героїв закохуються один одного, даючи таким чином надію, що Донбас матиме майбутнє.

Головні актори "Атлантиди" – колишній розвідник Андрій Римарук та парамедик Людмила Білека. Саме тому кожен кадр стрічки є таким правдивим.

Цей фільм покаже наслідки війни, які вже частково починають відбуватися. Насамперед – це знищення екології на окупованій території. Це реальність, яка дістанеться нам у спадок і нам доведеться з нею жити та працювати, – наголосив Андрій Римарук.

"Атлантида": дивіться трейлер до фільму

  1. "Земля блакитна, ніби апельсин"

Дата виходу – 26 листопада 2020
Жанр – документальний фільм
Режисер – Ірина Цілик

Ще одна стрічка, яку високо оцінили міжнародні критики – документальний фільм "Земля блакитна, ніби апельсин". Дебютний повнометражний фільм Ірини Цілик викликав овації на багатьох кінофестивалях, зокрема, на знаменитому Sundance.

Стрічка дає змогу під іншим кутом поглянути на війну на Донбасі. Головні герої фільму "Земля блакитна, ніби апельсин" – 36-річна Ганна та її четверо дітей, які в умовах війни розвиваються, знімають власні фільми та підтримують один одного.

"Хоча не всі люди у світі знають, що таке війна, але всі ми, незалежно від країни, місця перебування, раси і так далі знаємо, що таке випробування. І в такі часи потрібно на щось спертися, і, як правило, це якісь базові речі – сім'я, друзі, любов, мистецтво. Я так думаю, що наш фільм, мабуть, дає, якщо не відповіді на ці питання, то принаймні натяки, що можна шукати в собі бажання жити, не складати руки, незважаючи на всі труднощі", – розповіла Ірина Цілик.

"Земля блакитна, ніби апельсин": дивіться трейлер до фільму

Дізнавайтесь унікальні деталі Ця історія може надихати, – Ірина Цілик про зйомки та успіх "Земля блакитна, ніби апельсин"

  1. "Віддана"

Дата виходу – 16 січня 2020
Жанр – драма
Режисер – Христина Сиволап

"Віддана" – це видовищна екранізація роману "Фелікс Австрія" Софії Андрухович. Фільм розповідає про доктора Ангера, який втрачає дружину внаслідок пожежі. Та чоловік не залишається сам, адже вдається врятувати його єдину донечку та доньку служниці. Після пережитого дві дівчинки зростають разом, а з роками виникає питання: чи Аделя і Стефанія бува не сестри?

Глядачів підкорив не тільки сюжет драми "Віддана", але й неймовірна картинка, яку створили автори стрічки.

"Віддана": дивіться трейлер до фільму

  1. "Черкаси"

Дата виходу – 27 лютого 2020
Жанр – воєнна драма
Режисер – Тимур Ященко

Неймовірної популярності в українському прокаті отримав фільм "Черкаси", адже всі події, описані у стрічці, добре пам'ятають кіномани. Тому екранізація зворушила і приголомшила всіх глядачів у кінотеатрах.

У 2014 році Віктор Янукович втікає до Росії, а на територію України приходять "зелені чоловічки", які стрімко захоплюють міста Криму. В той час екіпаж судна "Черкаси" перебуває на озері Донузлав на навчанні. Дізнавшись про політичні події, керівництво намагається повернути на базу, однак виявляється, що судна опинились у пастці росіян. Один за одним кораблі здаються і тільки екіпаж "Черкас" вирішує чинити опір окупантам. Розуміючи, що сили нерівні, український флот тримав оборону та не здавав судно загарбникам.

Атмосфера передана максимально. Це художнє кіно: є багато сцен, які вигадані, є такі, що мали дійсно тоді місце, а є дещо, що було на іншому кораблі. Але загалом фон, на якому знято цей фільм, відповідає 2014 року і цим подіям,
– розповів командир корабля "Черкаси" Юрій Федаш.

"Черкаси": дивіться трейлер до фільму

  1. "Погані дороги"

Дата виходу – 3 вересня 2020
Жанр – драма
Режисер – Наталка Ворожбит

"Погані дороги" Наталки Ворожбит є лауреатом Венеційського кінофестивалю та низки інших міжнародних нагород. Тому стрічка насправді вартує уваги кіноманів.

Фільм фактично поділений на 5 частин та розповідає про життя українців на Донбасі. Людей, які хоч і розділені лінією розмежування, об'єднують погані дороги.

"Погані дороги" – це не як дороги, а дороги всередині кожної людини, стан душі. І ти або знаходиш в собі сили знайти хорошу дорогу, або продовжуєш йти поганою дорогою. І, напевно, основний конфлікт між цією поганий і гарною дорогою, яким шляхом піде кожен з нас, – розповіла Наталія Ворожбит.

"Погані дороги": дивіться трейлер до фільму

Цікаво Рейтинг фільмів і серіалів, які українці найчастіше шукали в Google у 2020 році

  1. "Толока"

Дата виходу – 12 березня 2020
Жанр – історична драма
Режисер – Михайло Іллєнко

А от "Толока" – це неперевершена екранізація вірша Тараса Шевченка, яка охоплює 400 років історії України. На прикладі однієї хати показано, як українці жили від війни і до війни, шукали надію на порятунок та ставали всі гуртом відбудовувати втрачене.

"У нас є таємна зброя – толока. Збирається толока – і є шанс на виживання. І це почалось ще до трипільських часів. Після кожної біди будували, і толока привчила людей до єдності. Це залишилось в генетичному коді українців, коли біда і збираються на Майдан, разом перемагають біду. Кожного разу видається, що це найгірше випробування, а фільмом ми намагалися розказати про те, що були випробування, і вони в минулому. Трапилась біда і є глина, вода, очерет і деревина. Толока гуртувала, будувала, рятувала українців", – розповів Михайло Іллєнко "Радіо Свобода".

"Толока": дивіться трейлер до фільму

  1. "Номери"

Дата виходу – 19 листопада 2020
Жанр – науково-фантастична драма
Режисер – Олег Сенцов, Ахтем Сеїтаблаєв

Фільм "Номери" заслуговує чимало уваги кіноманів, адже він показує, як мислить поневолене суспільство. Автором сценарію є колишній політв'язень Олег Сенцов, який екранізував свою п'єсу спільно з Ахтемом Сеїтаблаєвим.

У центрі сюжету – світ Номерів, де підкоряються правилам, які диктує верховний правитель Нуль. Люди не мають своїх імен та не мають права навіть обирати, кого кохати. 10 головних героїв і далі б бігали по колу, якби не чужинець, який потрапляє у світ Номерів. Він не знає всіх правил, а тому вони здаються йому безглуздими. В один момент Номери втрачають віру та хочуть повернути своє право вибору.

Це був дуже цікавий досвід… Ніхто в неї не вірив, а я вірив. Це був матеріал, який мені хотілося зробити у вигляді п’єси. Спочатку її поставили у театрі в Києві. Потім з’явилась ідея кінопроєкту. Вони мені посилали якісь ескізи, фотографії. Я писав листи, надсилав свої малюнки. І це була дуже цікава робота, – поділився Олег Сенцов.

"Номери": дивіться трейлер до фільму

  1. "Пофарбоване пташеня"

Дата виходу – 10 грудня 2020
Жанр – драма
Режисер – Вацлав Марул

Фільм є спільною роботою України, Чехії і Словаччини. За сюжетом, батьки відправили свою дитину у село в Східну Європу, аби врятувати її від знищення, під яке потрапляли всі євреї у роки Другої світової війни. Але під час небезпечної мандрівки тітка помирає, а дитина повинна пройти шлях виживання і швидкого дорослішання.

Стрічка "Пофарбоване пташеня" увійшла у шорт-лист Оскара, однак вибороти золоту статуетку так і не змогла.

"Пофарбоване пташеня": дивіться трейлер до фільму

  1. "Фортеця Хаджибей"

Дата виходу – 15 жовтня 2020
Жанр – історичний, пригодницький фільм
Режисер – Костянтин Коновалов

Завершити добірку українських фільмів 2020 року ми вирішили пригодницькою стрічкою про козаків "Фортеця Хаджибей". Цей історичний екшн вже оцінили тисячі кіноманів, адже стрічка вийшла на великі екрани ще у жовтні 2020 року.

За сюжетом, у роки війни козаки вирішили бути союзниками Османської імперії. Тому, отримавши стратегічні дані про російські війська, вони хутко прагнуть передати інформацію султану. В небезпечну і важливу мандрівку відправляють козака Андрія. Однак коли українець приїжджає до міста, виявляється, що росіяни вже захопили фортецю з їхнім зв'язковим Ахмет-пашою. Тому спільно з донькою бранця Фатімою і грузинським купцем Андрій вступає у нерівну боротьбу з росіянами.

"Фортеця Хаджибей": дивіться трейлер до фільму

Це далеко не весь список чудових українських фільмів, які вийшли у прокат у 2020 році та вже доступні для перегляду в мережі. Тож обирайте вітчизняні стрічки та вболівайте за наших талановитих режисерів, які вже підкорюють світ.