Дізнайтесь в матеріалі, які ще країни потрапили до списку п'ятнадцяти найкращих та до якої ще категорії може потрапити український документальний фільм.

Рекомендуємо 10 легких фільмів, які допоможуть розслабитися і забути про все

"20 днів у Маріуполі" змагається за Оскар

На офіційній сторінці кінопремії в інстаграмі оголосили, що 15 фільмів із різних країн успішно пройшли до наступного етапу голосування, серед яких знаходиться й український фільм.

Усього 88 країн взяли участь у конкурсі для визначення фільмів, які потраплять до шортліста. Оцінювання проводили члени Американської кіноакадемії з різних філій, які відповідали встановленим вимогам щодо мінімальної кількості переглядів. Тепер журі повинне переглянути всі 15 фільмів для визначення фінального списку.

Стало відомо також, що "20 днів у Маріуполі" може позмагатись за звання "Найкращий документальний повнометражний фільм".

Інформацію про кандидатів на 96-ту церемонію вручення премії Оскар аудиторія дізнається 23 січня 2024 року. Сама церемонія призначена на 10 березня.

"20 днів у Маріуполі": про що фільм

Документальна стрічка Мстислава Чернова розповідає історію облоги Маріуполя у 2022 році. На початку повномасштабного російського вторгнення, єдина група журналістів, що залишилася в окупованому Маріуполі, намагається продовжити свою роботу, фіксуючи трагедії війни.

"20 днів у Маріуполі": дивіться онлайн трейлер фільму