У березні фільм виграв у категорії найкращий документальний фільм на грецькому кінофестивалі Thessaloniki International Film Festival та отримав нагороду FIPRESCI Award. Це дало змогу стрічці одразу потрапити в шорт-лист Оскара-2023!

Читайте також Найбільші фестивалі світу й Оскар: успіхи українських фільмів на міжнародній арені у 2022

"Будинок зі скалок" потрапив у шорт-лист Оскара-2023

"Будинок зі скалок" – дансько-українсько-шведський документальний фільм 2022 року данського кінорежисера Сімона Леренга Вільмонта. Зйомки документальної стрічки тривали понад два роки на Донбасі.

Другий режисер фільму Азад Сафаров вже прокоментував цю новину у фейсбуці. "Наш фільм "Будинок зі скалок" / A House Made of Splinters серед 15 кандидатів на найкращий документальний фільм світу!", – написав він.

Дуже радий за малих героїв фільму, які заслужили на це. За Колю, Єву, Сашу, і Аліну та всіх інших! Дуже щасливий за дорослих героїв – Маргариту Миколаївну й Ольгу Вікторівну – найкращих виховательок!,
– продовжив він.

Фільм розповідає про те, як поблизу лінії фронту на сході України невелика група вольових соціальних працівників та працівниць невтомно працює в одному особливому дитбудинку, створюючи такий необхідний безпечний простір для життя дітей, поки державні органи та суди вирішують подальшу долю дитини та її сім'ї.

До речі Оскар-2023: чи потрапив "Клондайк" Марини Ер Горбач у шорт-лист премії

Міжнародне визнання фільму:

  • отримав головну нагороду одного з найбільших у світі фестивалів документального кіно про права людини Jeden svět / One World у Празі, Чехія;
  • здобув нагороду Dragon Award Best Nordic Documentary в документальному конкурсі 45-го кінофестивалю Göteborg Film Festival у Швеції:
  • став найкращою режисерською роботою в міжнародній конкурсній програмі документальних фільмів World Cinema Documentary Competition головного фестивалю незалежного кіно Sundance Film Festival (США).

Фільм "Будинок зі скалок" про дітей зі Сходу України: деталі від режисера для 24 каналу