У розпал негативної реакції на Джоан Роулінг через її погляди на трансгендерну спільноту, зірка "Гаррі Поттера" Деніел Редкліфф опублікував відкритий лист, в якому йдеться про те, що "трансгендерні жінки – це жінки". Також він розповів, чому вирішив публічно виступити проти автора, який, по суті, дав йому акторську кар'єру.

Читайте також Найкращі серіали листопада 2022, від яких не можливо буде відірватись

Деніел Редкліфф публічно пояснив, чому засуджує погляди Роулінг на трансгендерну спільноту

У новому інтерв'ю для IndieWire актор зізнався: "Причина, через яку я дуже відчував, що мені потрібно щось сказати, полягала в тому, що, особливо після того, як я закінчив "Гаррі Поттера", я зустрів так багато квір- та трансгендерних молодих людей, які дуже сильно ототожнювали себе з Поттером. І тому, побачивши їхній біль того дня, я хотів, щоб вони знали, що не всі у франшизі відчували те саме. І це було справді важливо".

Редкліфф опублікував свій лист на сайті The Trevor Project. Група є некомерційною організацією, яка займається запобіганням самогубствам у ЛГБТ-спільноті.

Це було дуже важливо, тому що я працював з Trevor Project понад 10 років, і тому я не думаю, що зміг би подивитися на себе в дзеркало, якби нічого не сказав. Але не мені знати, що діється в чужій голові,
– сказав Редкліфф.

Деніел Редкліфф / Фото IndieWire

Цікаво Фелтон, Редкліфф, Фелпс: зірки "Гаррі Поттера", які солідарні з Україною

Що Роулінг думає про трансгендерів та як на це відреагували інші зірки "Гаррі Поттера"

Реакція на Роулінг спалахнула у червні 2020 року, коли вона опублікувала у твіттері серію коментарів, в яких стверджувала, що обговорення гендерної ідентичності заперечує біологічну стать. "Якщо секс несправжній, немає і потягу до представників своєї статі", – писала авторка. Якщо секс нереальний, жива реальність жінок у всьому світі стирається. Я знаю і люблю трансгендерних людей, але стирання поняття сексу позбавляє багатьох можливостей осмислено обговорювати своє життя". У наступні роки Роулінг продовжувала зміцнювати свою позицію.

"Трансгендерні жінки – це жінки", – написав Редкліфф у своєму відкритому листі. "Будь-яка заява про зворотне стирає особистість і гідність трансгендерних людей і йде всупереч з усіма порадами, даними професійними асоціаціями охорони здоров'я, які мають набагато більший досвід у цьому питанні, ніж Джо чи я".

Редкліфф доповнив: "Усім людям, які зараз вважають, що їхні враження від книг ("Гаррі Поттера", – 24 канал) заплямовані чи зменшилися, я глибоко жалкую за той біль, який завдали вам ці коментарі. Я дуже сподіваюся, що ви не втратите повністю те, що було для вас цінним у цих історіях".

Декілька інших акторів "Гаррі Поттера" виступили проти переконань Роулінг після листа Редкліффа. Нещодавно Том Фелтон, який зіграв Драко Малфоя в серіалі, дистанціювався від франшизи Роулінг.

"Я за вибір, за обговорення, за права людини в усіх напрямках та за кохання. І на все, що не стосується цих речей, у мене справді не так багато часу", — сказав Фелтон The Independent минулого місяця. "Це також нагадування про те, що, хоча Джо є засновником цих історій, вона не була частиною процесу створення фільму такою мірою, як деякі люди можуть подумати. Я думаю, що бачив її лише один чи два рази на знімальному майданчику".

Емма Вотсон написала: "Транслюди – це ті, ким вони себе називають і вони заслуговують жити своїм життям, не наражаючись на постійні питання або твердження, що вони не ті, ким вони себе називають. Я хочу, щоб усі трансгендери знали, що я та багато інших людей у ​​всьому світі бачать вас, поважають і люблять за те, хто ви є".