Головні ролі у фільмі довірили відомим акторам Сергію Стрельникову, Олексію Гнатковському та Дар'ї Плахтій. Яскравий сюжет про лицаря Карпат викликав неабияке захоплення глядачів та щирі аплодисменти після прем'єри.

До слова Український історичний фільм "Крути 1918" вийде на Netflix: про що він розповідає

Українці заспівали "Гаєм, гаєм зелененьким" після прем'єри "Довбуша"

У центрі сюжету "Довбуша" – події, що розгортаються на початку 18 століття. У цей час брати Олекса та Іван Довбуші стають вояками-опришками, поза законом, готовими вистояти проти ворога заради свободи своєї землі.

У пошуках помсти за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одного. Один прагне збагатитися, інший – відновити справедливість. Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта намагається ліквідувати Довбуша, але герой перехитрує її, стаючи героєм і символом сили та любові. Ця історія надихає нас на боротьбу за свободу рідної землі, розкриваючи силу та любов Олекси Довбуша, а також трагедію зради та кривди.

Режисер стрічки, Олесь Санін, поділився, що його фільм – це історія героїв, яких собі шукають люди, щоб надихнутися, та славу, яка може руйнувати. "Це – моя персональна історія, яку я склав, вивчивши історичні, військові документи, кримінальні справи того часу і Речі Посполитої, і Румунії, Мадярщини, Молдови для того, щоб розповісти вам цю історію", – заявив він.

Після допрем'єрного показу в Івано-Франківську, глядачі ділилися своїми враженнями та заспівали українську народну пісню "Гаєм, гаєм зелененьким".

Гаєм, гаєм зелененьким

Ходить Довбуш молоденький.

Він на ніжку налягає,

Топірцем ся підпирає.

– За мнов, хлопці, за мнов свистом,

Опадає стежка листом.

Щоби бути не минути,

Та й до дівки завернути.

Варто відзначити, що зйомки "Довбуша" проходили на різних локаціях по всій Україні:

  • на Івано-Франківщині (на Скелях Довбуша, у селах Микуличин, Криворівня),
  • на Львівщині (у Свірзькому замку),
  • на Закарпатті (на території заповідника Свидовець та у селищі Ясіня),
  • на Тернопільщині (у Збаражі)
  • у Києві.

У кінотеатрах України "Довбуш" вийде 24 серпня!

"Довбуш": дивіться трейлер фільму