Нещодавно Мстислава Чернова відзначили нагородою Американської гільдії режисерів, а його фільм здобув престижну британську премію BAFTA в номінації "Найкращий документальний фільм". А тепер стрічка перемогла на Оскарі-2024.

Рекомендуємо Для весняних вечорів: 5 високорейтингових мінісеріалів із небанальним сюжетом

Фільм "20 днів у Маріуполі" має побачити кожен

Документальна історія ґрунтується на відеоматеріалах українських журналістів Мстислава Чернова, фотографа Євгена Малолєтки та продюсерки Василіси Степаненко, які входили до знімальної групи інформаційного агентства Associated Press. Вони залишалися єдиними представниками з міжнародною акредитацією в обложеному росіянами місті.

"20 днів у Маріуполі": дивіться онлайн трейлер фільму

Протягом 20 днів у лютому та березні 2022 року журналісти успішно документували серію злочинів російських окупантів проти мирних мешканців Маріуполя. Завдяки їхнім репортажам світ міг дізнатися правду про те, що відбувається в Маріуполі.

Досягнення української стрічки "20 днів у Маріуполі"

  • У січні 2023 року фільм здобув визнання глядачів, виборовши приз на американському фестивалі незалежного кіно "Санденс".

Для нашої команди це не досягнення, це честь. Це честь представляти українську документалістику та використовувати цю платформу, щоб привернути увагу до труднощів, стійкості та хоробрості українського народу, особливо маріупольців,
– прокоментував Чернов цю нагороду.

  • Фільм здобув нагороди по всьому світу: у номінації "Журналістське розслідування" на Копенгагенському міжнародному фестивалі; премію в категорії Standing Up на Міжнародному кінофестивалі в Клівленді; перемогу в номінації "Найкращий документальний фільм" на Cinema for Peace 2023 в Німеччині; на новозеландському фестивалі документального кіно стрічку відзначили у двох категоріях: "Найкраща режисура" та "Найкращий монтаж"; на британському фестивалі Sheffield DocFest картина здобула премію Тіма Гетерінгтона; на IDFA 2023 в Амстердамі фільм здобув приз глядацьких симпатій.
  • В Україні фільм був внесений до конкурсної програми та здобув основну нагороду на фестивалі Docudays UA 2023. Картина також була номінована на національну премію "Кіноколо" в трьох категоріях.
  • Мстислава Чернова відзначили нагородою Американської гільдії режисерів.
  • Фільм здобув престижну британську премію BAFTA в номінації "Найкращий документальний фільм".

"20 днів у Маріуполі" переміг на Оскарі-2024

Серед претендентів на золоту статуетку в категорії "Найкращий документальний фільм" – українська стрічка "20 днів у Маріуполі". Букмекери пророкували перемогу цьому фільму, який розповідає про перші дні терористичного російського вторгнення в місто Донецької області.

Сервіс Oddschecker вивчав дані, щоб визначити, які фільми мають найбільші шанси на перемогу. "20 днів у Маріуполі" посів перше місце в цьому рейтингу. Понад половину всіх ставок букмекерів було зроблено на користь української документальної стрічки.

Інші фільми-конкуренти розташувалися в рейтингу букмекерів так:

  • "Чотири дочки",
  • "Боббі Вайн: Народний президент",
  • "Вічна пам'ять",
  • "Вбити тигра".

Підтримуйте українське кіно, яке виходить на світову арену навіть попри жорстоку війну в Україні.