У вересні 2020 року на кінофестивалі у Венеції показали перемонтовану версію фільму "Незворотність". У новій стрічці події розвиваються в хронологічному порядку.

До теми Захопливий кіновечір вдома: нові серіали, які ви могли пропустити

Як зауважив сам режисер стрічки Гаспар Ное, фільм 2002 року був головоломкою. Тепер це зрозумілий диптих, який вмістився на обох сторонах вінілової платівки. На стороні B – сучасний ремікс з більш виразними та зрозумілими голосами, на стороні А – оригінальна, концептуальна версія стрічки.

Оригінальна "Незворотність" розповідала історію у зворотному порядку і заплутувала глядачів. Новий монтаж робить події зрозумілішими, але від того ще більш моторошними. У цій версії не була вирізана жодна подія та збереглися усі діалоги. Тому вона й отримала назву "Незворотність. Повна інверсія",
– сказав Ное.

Фільм "Незворотність. Повна інверсія": дивіться трейлер

Цікаві факти про фільм "Незворотність"

 • Перші 30 хвилин фільму мають фоновий шум з частотою 28 Гц (низька частота, якої майже не чути). Це подібно до шуму, викликаного землетрусом. У людей він провокує нудоту і запаморочення. Це було причиною того, що люди виходили з кінотеатрів під час першої частини фільму. Режисер навмисно хотів отримати цю реакцію.
 • Гаспар Ное хотів зняти фільм з реальною парою, тож тоді ще одружені Венсан Кассель і Моніка Беллуччі ідеально підходили під всі вимоги. Але коли тріо почало працювати над ідеями для фільму, він став набувати набагато похмурішого відтінку.
 • Вся історія оригінальної стрічки розповідається у зворотному порядку. Хоч сам фільм знятий в хронологічному порядку, за винятком фінальної сцени. Перед зйомками у режисера була лише чернетка з 3 сторінок, тож усі діалоги у фільмі зімпровізовані.
 • Режисер Гаспар Ное зізнався, що вживав кокаїн під час зйомок сцен у Rectum, тому що "втомлювався від роботи з камерою".
 • Моніка Беллуччі і Джо Престіа за 2 ночі зняли 6 дублів сцени зґвалтування. Єдиним обмеженням для акторів, окрім початку і кінця, було те, щоб сцена не тривала більше ніж 20 хвилин. Беллуччі стверджувала, що перший дубль дався їй найпростіше, оскільки в наступних дублях вона була проінформована про те, що мало статися і їй важко було це допустити. Також вона зізнавалась, що для неї неможливо дивитись цю сцену повністю, тому вона ніколи її не бачила цілком.
 • У сценах зі вбивством та зґвалтуванням використані цифрові технології – кров та інші наслідки цих сцен додали за допомогою комп'ютера.
 • "Rectum" є справжнім гей-клубом в Парижі. Він називається Club Banque ("Клубний банк") та розміщений в підвалах колишнього банку. Знімальна група змінила назву, переробила інтер'єр і додала червону підсвітку. Клуб на стільки збивав з пантелику, що у багатьох членів команди виникла клаустрофобія.
 • На дверях ванної кімнати Маркуса висить постер з обкладинки коміксу Captain Marvel #1.


Кадр з фільму "Незворотність" / Фото Retro HD

До теми Який фільм подивитися: тест для тих, кому важко визначитись

 • Фільм був заборонений в Новій Зеландії та Австралії Наглядовою радою з кіно та літератури за жорстоке сексуальне насильство, графічне насильство і сцени сексу. Також фільм заборонений в Білорусі.
 • На французькому DVD-релізі з гордістю заявлено, що з 200 з 2400 людей на каннській прем'єрі – вийшли.
 • 3 людини знепритомніли під час показу фільму на Каннському кінофестивалі 2002 року.
 • Фільм включений в список "1001 фільм, який ви повинні подивитися, перш ніж помрете". Його редактором є продюсер Стівен Шнайдер.
 • Гаспару Ное наплювати на реакцію глядача. У 2018 році він сказав, що ніколи не думає про аудиторію, коли знімає фільм. У центрі уваги завжди власне задоволення.
 • Після прем'єри фільму в Каннах публіка сиділа майже в повній тиші до старту наступного фільму.