Фільм "Лагідна" ("Кроткая") кінорежисерки Наталії Князєвої, створений за участі кінооператора, співзасновника кіностудії Cinemastudio Сергія Колбінєва увійшов до програми ММКФ "російський слід", що популяризує російську культуру. Про це йдеться в телеграмі речника Одеської військової адміністрації Сергія Братчука з посиланням на заяву профільної організації.

Читайте також Комітет Ради рекомендував Держкіно скасувати скандальний наказ щодо Довженко-Центру

Фільм українського виробництва "Лагідна" на Московському міжнародному кінофестивалі

За словами речника Одеської військової адміністрації Сергія Братчука, представники Студії кінематографістів вважають їхній вчинок неприйнятним під час війни. "Навіть провідні російські кінематографісти у більшості своїй проігнорували запрошення акредитуватися на цій ганебній тусовці", – наголошується у повідомлення Одеської філії НСКУ.

У спеціальній програмі "руZZкий след" (?!!) бере участь фільм "Кроткая", створений у якомусь невідомому приватному закладі кількома мешканцями Одеси. А до того ж одним з тих, чиє прізвище тричі згадується у титрах цієї стрічки (співавтор фільму, оператор та актор-виконавець) – виявився… Сергій Колбінєв, який входить до складу членів Національної спілки кінематографістів України,
– наголошують українські кінематографісти.

У заяві також йдеться про те, що правління Одеського відділення НСКУ вважає категорично неприпустимим подальше членство Сергія Колбінєва у лавах Національної спілки кінематографістів України й висловлює впевненість в тому, що секретаріат правління НСКУ підтримає дану заяву.

Що відомо про картину

Фільм зняли в Одесі та він ґрунтується на творчості Достоєвського. Серед акторів помітили дружину заступника мера Одеси Вікторію Вугельман та їхнього сина Давида Вугельмана. Сама Вікторія прокоментувала це так: "Ми з сином знімалися в цьому фільмі в Одесі два роки тому. Ніякого відношення щодо показів стрічки у русні ми не маємо!".

Вона продовжила: "Я та вся моя сім’я, як справжні та адекватні українці, засуджуємо російську агресію проти нашої Батьківщини. Зараз я, разом з трьома неповнолітніми дітьми перебуваємо в Одесі під постійними повітряними загрозами та бомбардуваннями, як і вся Україна".


Вікторія Вугельман з сином на зйомках фільму / Фото з її фейсбуку