Серед потужних п'яти претендентів Оскарівський комітет України обрав картину про війну на Донбасі режисерки Наталки Ворожбит під назвою "Погані дороги". На 94-ій премії стрічка братиме участь у номінації за найкращий фільм іноземною мовою, якщо пройде попередній відбір Кіноакадемії премії.

До теми Україна висунула на Оскар фільм Наталки Ворожбит "Погані дороги"

Наталка Ворожбит про свої емоції та очікування

Як повідомляє джерело, на пресконференції після оголошеного рішення Оскарівським комітетом, режисерка та сценаристка Наталка Ворожбит розповіла, що навіть не очікувала перемоги, адже змагались 5 "дуже сильних конкурентів".

Чесно кажучи, я заборонила собі думати і мріяти. І абсолютно спокійно пережила б, з розумінням, якби цього не сталося. Але я правда щаслива і не уявляю, як членам комітету вдалося зробити цей вибір, наскільки було складно через високий загальний вибір,
– поділилась Ворожбит.

Режисерка також подякувала за вибір та довіру членам комітету, а також розповіла про свої очікування стосовно перемоги. Виявилось, що сама Наталка з побоюванням ставиться до рішення комітету. Причиною цьому є специфічна тематика фільму про війну на Донбасі. Ворожбит розповіла, що з колегами вони намагались показали війну не стільки зі сторони України, як зі сторони людей, які переживають військовий конфлікт. Саме це, на її думку, може стати перевагою у номінації. Вона також прокоментувала, що на Оскар поїде міжнародна версія фільму, з якої була виключена одна новела, яка, на думку режисерки, є ключовою у розумінні задуму фільму.

"Погані дороги" 2021: дивіться трейлер фільму