Відомо, що кінокартині "Щедрик", прем'єра якого на українських екранах відбулась 5 січня, беруть участь польські актори Мирослав Ганішевський та Йоанна Опозда, які втілили сімейство Калиновських. Також роль чоловіка-єврея Ісаака виконав Томаш Собчак. Ми поцікавились у режисерки Олесі, якою була атмосфера на знімальному майданчику та чи є відмінності у роботі з акторами з України та Польщі.

Читайте інтерв'ю повністю "Щедрик" варто подивитися, – відверта розмова з режисеркою фільму Олесею Моргунець-Ісаєнко

Працювати на знімальному майданчику з ними було дуже комфортно. Як на мене, то різниці у співпраці з польськими акторами чи з українськими немає. Усе залежить від професійності актора і від самої людини,
– переконана Моргунець-Ісаєнко.

За її словами, спочатку на роль поляка-військового вони хотіли запросити Томаша. Але коли він прийшов на проби, то одразу зрозуміла, що з нього вийде чудовий єврей. І він таки зіграв його у фільмі. В процесі спілкування Олеся з'ясувала, що його сім’я жила на єврейській вулиці й, можливо, у нього таки є родичі євреї.

"З Йоанною Опоздою та Мирославом Ганишевським у нас на майданчику не було жодних проблем. Це було легко, цікавий досвід. Актори говорили до мене польською, а для них перекладали мої репліки з української", – сказала режисерка.

Щодо того, чи підтримали польські акторки українську команду в час показів фільму на фестивалях у світі, то велику підтримку висловив Томаш Собчак.

Він був присутній на першому прем'єрному великому показі, який відбувся в березні цього року, у Варшаві. Він уже став другом нашого фільму і дуже підтримав мене морально, коли почалась війна, він займає дуже проукраїнську позицію. А от Йоанна їздила на фестиваль українського кіно в Америці та представляла там наш фільм,
– підсумувала творець фільму.


Олеся Моргунець-Ісаєнко (має зелений шарф) і Томаш Собчак / Фото з інстаграму режисерки

Які ще акторки зіграли у фільмі "Щедрик":

  • Яна Корольова – Софія Іванюк, викладачка співів
  • Андрій Мостренко – Михайло Іванюк, батько української родини, чоловік Софії
  • Поліна Громова – Ярослава Іванюк, донька Софії (в молодості)
  • Анастасія Матешко – Ярослава Іванюк (доросла)
  • Йоанна Опозда – Ванда Каліновська, мати польської родини
  • Мирослав Ганішевський – батько польської родини Калиновських
  • Томаш Собчак – Ісаак Гершкович, батько єврейської родини
  • Анна Бінєєва – Берта Гершкович, дружина Ісаака

"Щедрик": дивитись трейлер фільму онлайн