Однак українське кіно багате не лише на історичні фільми, а й на стрічки інших жанрів, де у різних художніх формах розповідають про наших земляків. Саме такі й пропонуємо переглянути.

Не пропустіть Серіали про спорт на Netflix, які можна подивитися за вихідні

"Дике поле"

Одного разу Герман Корольов дізнається, що його брат безслідно зник. Чоловіку доводиться покинути звичне життя та повернутися в рідне місто, щоб захистити автозаправку. Це сімейний бізнес, яким прагнуть заволодіти місцеві рейдери.

"Дике поле": дивіться онлайн трейлер фільму

"Мої думки тихі"

Куди ж ця добірка без одного з найкращих фільмів часів незалежності з Ірмою Вітовською у головній ролі. За сюжетом, молодий звукорежисер Вадим отримує можливість виїхати в Канаду. Щоб реалізувати це, йому потрібно записати голоси різних тварин, які живуть на Закарпатті. Партнером у цьому проєкті стає його мати, тож мрія опиняється під загрозою.

"Мої думки тихі": дивіться онлайн трейлер фільму

"Гуцулка Ксеня"

Емігранти з Америки приїжджають у селище Ворохта, де мешкали колись. Дідусь Яро залишив йому у спадок мільйон доларів, однак ці гроші хлопець зможе отримати лише за однієї умови – якщо одружиться з українкою Ксенею. Тож Яро прибув в Україну у пошуках нареченої.

"Гуцулка Ксеня": дивіться онлайн трейлер фільму

"Додому"

Надзвичайно чуттєвий фільм Нарімана Алієва, де головну роль зіграв Ахтем Сеітаблаєв. На екрані Ахтем постає у ролі Мустафи, в якого на війні гине старший син Назім. Люблячий батько та віруючий мусульманин приїжджає до столиці, щоб забрати тіло сина та поховати його в Криму. Перед від'їздом він забирає з собою додому молодшого Аліма.

"Додому": дивіться онлайн трейлер фільму

"Бурштинові копи"

Ця комедія додасть позитивних емоцій у наші тривожні будні. У ній розповідається про патрульного Максима, який з дитинства мріяв стежити за правопорядком. Через неприємний інцидент з дівчиною, чоловіка переводять зі столиці до селища на Житомирщині. Там у нього з'являється напарник Богдан, разом з яким доводиться боротися з бурштиновою мафією.

"Бурштинові копи": дивіться онлайн трейлер фільму

"Люксембург, Люксембург"

Якщо ви досі не бачили один з найочікуваніших фільмів 2023 року, то гайда дивитися. Тут головними героями є брати-близнюки, які раптово дізнаються, що їхній батько, який давно пішов з сім'ї, дуже хворий у Люксембурзі. Щоб попрощатися з татом, брати вирушають у далеку дорогу.

"Люксембург, Люксембург": дивіться онлайн трейлер фільму

"Донбас"

У 13-ти взаємопов'язаних епізодах показали події, що відбувалися на Донбасі, починаючи з 2014 року. Що російська агресія принесла для мирного населення території Донбасу?

"Донбас": дивіться онлайн трейлер фільму

"Довбуш"

Ще один фільм 2023 року, від якого мурахи по шкірі. Це історична стрічка, в основі сюжету якої – життя найвідомішого з опришківських ватажків у Карпатах – Олекси Довбуша.

"Довбуш": дивіться онлайн трейлер фільму

"Той, хто пройшов крізь вогонь"

Іван Додока – пілот, якого під час Другої світової війни захопили фашисти, але йому вдалося втекти з полону. Іван повернувся на Батьківщину, де пройшов шлях від Героя Радянського союзу до бранця ГУЛАГу, який зміг знайти сили вирватися на свободу.

"Той, хто пройшов крізь вогонь": дивіться онлайн трейлер фільму