"1+1" проти Geek Journal: що відомо про скандал

Ввечері 21 січня Тайлер Андерсон опублікував звернення до прихильників з проханням завантажити улюблені ролики з його каналу, адже невдовзі Geek Journal може припинити своє існування. Причиною стали одразу 3 скарги, які надіслали представники "1+1" через порушення авторських прав.

Читайте також Щодня отримую погрози, – скандальна блогерка з Києва звернулася до Авакова

Сам Тайлер Андерсон пов'язує блокування з останнім випуском, який з'явився напередодні інциденту. Відео "Як втратити все за 30 років? Коли 1+1 став г+г? СВ Шоу, Імперія кіно, Шоу довгоносиків, ТСН" мало гостру критику контенту українського телеканалу.

"Плюсам не сподобалось, коли їм в очі кажуть те, що люди думають давно. Вони образились і тепер швиряють свої страйки, як мавпа кетяхами. Це означає, що наш канал під загрозою свого існування. Нам дуже шкода років нашої праці, тож за можливості завантажте якомога більше тих відео, що лишились. Бо, ви не смійтесь тільки, "удаляют із всєх сєтєй!" – розповів Тайлер Андерсон.

Дивіться звернення Тайлера Андерсона: відео

У випадку з Geek Journal "1+1" поскаржився на відео, в яких була критика їхньої продукції з використанням фрагментів роликів. Наразі популярний ютуб-канал, який мав україномовні кіноогляди, заблокований, а випуски Geek Journal не доступні для перегляду.

Тайлер Андерсон додав, що брав тільки фрагменти роликів "1+1". Тобто він застосовував fair use, що дозволяє обмежене використання матеріалів без звернення до авторів відео. За таким принципом працюють чимало блогерів та журналістів у всьому світі, а їхні роботи не вважаються порушенням авторських прав. Окрім цього, йому не дали змоги внести правки у відео, а одразу призвели до блокування каналу.

Ми будемо подавати апеляцію і оскаржувати страйки, котрі були закинуті попри fair use... Як наслідок, ютуб може прийняти наше оскарження і страйки знімуть. За гіршим сценарієм, в "1+1" будуть впроваджувати липку цензуру до кінця і діло буде йти в суд,
додав Тайлер Андерсон.

Підтримали Geek Journal сотні українців, які об'єднались у твіттері. Окрім цього, колегу підтримали відомі блогери проєктів "Рагу.лі", "Клятий раціоналіст", а також "Телебачення Торонто", Сергій Притула та інші.

Читайте також Продаж "Ліги сміху" до Росії: як скандал вплине на рейтинг Зеленського

Реакція "1+1" на скандал

Після резонансу у мережі представники "1+1" прокоментували ситуацію. Вони написали відкрите повідомлення, в якому заявили, що Geek Journal таки порушив авторські права, використавши відео без їхньої згоди. Також вони наголосили, що принцип fair use не діє в цьому випадку.

"Будь-яке копіювання, трансляція чи поширення контенту без такого дозволу є незаконним і розцінюється як піратство. Принцип fair use, на який посилається автор вищезгаданого каналу, не можна застосувати до каналів з монетизацією та, зокрема, до заблокованих відео, оскільки вони містять рекламну інтеграцію", – заявили представники "1+1".

Також у зверненні підкреслили, що медіахолдинг використовує SUDUM, що виявляє порушників авторських прав і блокує такі відео.

Блокування Geek Journal: реакція
Блокування Geek Journal: реакція "1+1" / Фото Скріншот

Захистом Тайлера Андерсона займеться юридична компанія Axon Partners. Адвокати вже заявили, що представники "1+1" перекрутили поняття fair use.

"Вважаємо, що "1+1" грубо підміняють поняття: звинувачують канал у порушенні авторських прав, тоді як насправді ображаються на критику. Ну і потім ми не змогли стерпіти того, як негарно "плюси" спотворили поняття fair use у заяві, яку вони сьогодні опублікували", – наголосили юристи.

Які відео Geek Journal викликали "бан" від "1+1"

Блогер вирішив зробити огляд найгучніших проєктів "1+1" від моменту створення каналу до сьогодення. І якщо одні з перших робіт холдингу Тайлер Андерсон похвалив, то нові проєкти отримали нещадну критику. Зокрема, мова йде про критику серіалу "Школа", який, на думку блогера, не відзначився ані акторською грою, ані сюжетом.

За словами Тайлера Андерсона, скарги стосувались останнього випуску Geek Journal та відео, які були презентовані публіці понад 2 роки тому. Наразі ці ролики вже переглянули тисячі користувачі мережі та не викликали особливої цікавості.

"Вони дуже не люблять, коли їм про це кажуть. Що, мовляв, ви робите дуже недостойні речі, м'яко кажучи. І, ось розумієте, коли вони про це дізнаються, то їм не подобається, що в тебе десь там у відео 2-річної давності з'явився шматочок їхнього контенту, який ми використовували на правах fair use", – додав у зверненні він.

Блокування Geek Journal
Блокування Geek Journal / Фото Facebook / @geek.journal.ua

Дивіться останній випуск Geek Journal: відео

Geek Journal: коротко про канал

  • Блог створив Тайлер Андерсон зі своєю дівчиною Юліанною. Запорізькі кінооглядачі упродовж 5 років активно функціонував у ютубі та давав якісні україномовні ролики про трендові фільми та серіали.
  • Це був перший україномовний канал про кіно, який отримав багатотисячну аудиторію.
  • Через блокування Geek Journal тимчасово припинив свою роботу. Тайлер Андерсон обіцяє повернутись у мережу з новим проєктом, в якому не припинятиме критикувати неякісні стрічки, не зважаючи на їхніх авторів, зокрема, "1+1".
  • У мережу створили тег на підтримку блогера #saveGeekJournal, який активно використовують прихильники Тайлера Андерсона.