Як повідомила пресслужба фільму, історію про славнозвісного Олексу Довбуша від режисера Олеся Саніна можна буде подивитися в кінотеатрах вже наступної весни з 12 травня 2022 року. Виробником фільму виступила компанія Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури та інформаційної політики України.

Цікаво також Непопсові фільми про азартні ігри, які триматимуть в напрузі до кінця

За словами авторів стрічки, Довбуш – це саме той легендарний український герой, який віддав життя за свободу свого народу понад три століття тому, а його історія стала безсмертною.

Сюжет фільму "Довбуш"

Історія про свободу розгортається на тлі неповторних гірських пейзажів Карпат у ХVIII столітті. На нас чекає розповідь про всеосяжну любов: до свого народу, до рідної землі та жорстоке правління польської шляхти, яке змушує гуцулів тікати в гори. Творці стрічки обіцяли багато екшну, що у поєднанні зі справжніми емоціями допоможе оживить легенду про славетного Довбуша та його брата – Івана Довбуша. Вони опиняться поза законом і стануть опришками. Але у пошуках помсти панам за вбивство батьків брати волею-неволею стають ворогами один одному. Один буде прагнути грошей, другий – справедливості. Тож на гуцулів чекатиме повстання, яке очолить сам Олекса. Звісно, що шляхта робитиме усе можливе, аби придушити його та знищити очільника. Але він їх перехитрить. І розростеться легенда про карпатського лицаря, який бореться за свободу рідної землі.

"Довбуш" 2022: дивіться трейлер фільму

Продюсерами виступили Максим Асадчий та Олесь Санін, а співпродюсером – Данило Білак. Сценарій до фільму адаптували Пол Волянський, Олесь Санін, Василь Портяк, Максим Черниш. Композитором музичного супроводу фільму стала Алла Загайкевич.


Кадр з фільму "Довбуш" / Фото пресслужби фільму "Довбуш"

Актори, які взяли участь у фільмі:

  • Олекса Довбуш – Сергій Стрельников,
  • Іван Довбуш – Олексій Гнатковський,
  • Марічка – Дар’я Плахтій,
  • Пшелуський – Матеуш Косьцюкевіч,
  • Княгиня Яблуновська – Агата Бузек,
  • Опришки – Петро Жирун, Павло Жирун, Дмитро Вівчарюк, Роман Ясиновський, Ростислав Держипільський,
  • Дзвінчук – Олександр Мавріц.