Режисерку Катю Царик можна назвати однією із найвідоміших і найбільш затребуваних кліпмейкерів України. У її доробку роботи з Джамалою, The Hardkiss, а її відеокліп для групи KAZKA "Плакала" подивилося понад 370 мільйонів людей зі всього світу.

Читайте Гурт KAZKA випустив саундтрек до ремейку всесвітньо відомого серіалу

Перший трейлер дебютного короткометражного фільму "Обійми мене", де Катя Царик виступила як сценарист і режисер:

Про що розповідатиме стрічка "Обійми мене"

Прокинувшись, одного ранку, молода жінка відчуває глибоку самотність, яку в силах розрушити лише обійми її коханого чоловіка. Не отримавши їх, вона втікає на один день із дому. Відчуваючу гостру потребу бути захищенною, вона бігає столицею, не в силах втамувати свій душевний біль, який на рівні зі справжніми життевими проблемами виглядає, як маячня. Вона змінює маршрути з шаленую надією знайти втіху в обіймах першого зустрічного, ним стає колишній коханець, з яким вона не бачилася багато років.

Цей фільм про самотність у відносинах. Кожен із нас потребує підтримки, уваги, турботи, у тому, щоби бути почутим і в почутті захищеності, яке може дати одна проста дія – обійми близької людини. Нам усім потрібні обійми. Ось про це цей фільм,
– говорить Катя.

За словами Каті, першим поштовхом до написання сценарію став калейдоскоп неприємних подій у її житті, одним із яких стала втрата батька.

Обійми мене
Постер фільму "Обійми мене" / Фото пресслужба фільму

"Відчуття порожнечі й самотності від того, що не стало твого найближчого захисника, було найпершим і дуже сильним. І в той момент, коли я дуже потребувала підтримки, коли мені необхідно було трохи більше уваги, у моїй родині, у моїх друзів відбувався вихор подій. Я спостерігала, що відбувається всередині мене, навколо мене, в чужих сім'ях, у друзів, і прийшла до одного простого висновку – ми всі потребуємо в одній простой дії – в обіймах. Коли я завершила написання сценарію, він здався мені занадто особистим, зрозумілим тільки мені, хоча, звичайно, у ньому був якийсь мій крик душі. Першим, кому я показала текст, став мій чоловік. Коли він прочитав, то подивився на мене і сказав: "Я хочу, щоби ти це зняла". І це була перша така підтримка", – згадує Катя Царик.

Це цікаво 10 неочевидних ознак того, що фільм вам не сподобається

Обійми мене
"Обійми мене" / Фото пресслужба фільму

Як відбувався знімальний процес

Але приступити до зйомок Царик змогла тільки у 2019 році. Кастинг на роль головної героїні тривав понад 3-х місяців, і в той момент, коли всі актори були затверджені, зйомки ледь не довелося відкласти. Одна з ключових сцен фільму відбувається в метро, ​​але через пандемію коронавіруса режисер і продюсери не могли отримати дозвіл на допуск знімальної групи в депо.

"Продюсери просили мене перенести цю сцену на іншу локацію, але для мене це було неможливим. Метро не було просто локацією, це місце мало й несло в собі певний сенс. Метро було метафорою життя. Буквально в останні хвилини, коли я вже готова була зовсім відмовитися від цієї сцени, якимось чарівним чином ми все-таки отримали дозвіл на зйомки в депо метро, ​​і в підсумку зняли сцену", – розповіла Катя Царик.

Зйомки короткометражного фільму тривали 4 дні, і, за словами режисерки, це були найщасливіші дні за всю її кар'єру.