Режисерами "Матриці: Перезавантаження" є Лана Вачовскі та Ліллі Вачовскі (брати Вачовські), а продюсером виступив Джоел Сільвер. У матеріалі 24 Каналу розглянемо деякі цікаві факти про цей культовий фільм, який надихнув мільйони людей по всьому світу.

Дивіться також 10 найпопулярніших фільмів та серіалів Netflix, які ви захочете передивитись кілька разів

"Матриця: Перезавантаження": цікаві факти про фільм

У "Матриці: Перезавантаженні" продовжується історія Нео, головного героя, який розуміє, що світ, в якому він живе, є вигадкою ілюзорної реальності, створеною машинами, які панують над людством. Разом зі збройною опозицією, він намагається протистояти машинам і звільнити людей від їх контролю.

У другому фільмі Нео повинен зустрітися з Архітектором Матриці, але шлях до нього виявляється надзвичайно складним. Водночас Агент Сміт здобуває можливість самовільного копіювання, і тепер він готовий протистояти Нео не самотужки – з кожним днем ряди його реплікантів постійно поповнюються. Крім того, машини розпочинають розкопки, наближаючись до Зіону – останньої опори людства. Нео стає останньою надією людства на звільнення від тягаря підкорення.

"Матриця: Перезавантаження" була випущена одночасно з третьою частиною трилогії "Матриця: Революція", яка вийшла через кілька місяців після другої частини.

Кадр з фільму "Матриця: Перезавантаження" / Warner Bros.

Фільм славиться своїми захопливими бойовими сценами. Цікаво, що актори перед зйомками 8 місяців вивчали бойове мистецтво.

Сцена бою Нео з численними копіями агента Сміта знімалася упродовж 27 днів. У ній брали участь як живі люди, так і комп’ютерні образи.

Кадр з фільму "Матриця: Перезавантаження" / Warner Bros.

Цікаво 7 найгірших фільмів Netflix, на які не варто витрачати час

Сцена бою з почтом Меровінга та погоні Близнюків, яка триває 17 хвилин, вимагала витрат близько 40 мільйонів доларів. Ця вартість охоплювала будівництво спеціальної траси широкою 1,4 милі з трьома смугами для зйомок погоні (після завершення тривалих трьохмісячних зйомок сцени погоні, трасу було знищено).

Кадр з фільму "Матриця: Перезавантаження" / Warner Bros.

У фільмі з’явилися такі актори, як Кіану Рівз, Керрі-Енн Мосс, Лоуренс Фішберн, Х’юго Вівінг та багато інших. Відомо, що під час виробництва картини актриса Керрі-Енн Мосс зламала ногу, Лоренс Фішберн — руку, а у Г'юго Вівінг ушкодився шийний хребець.

"Матриця: Перезавантаження" стала однією з найуспішніших фільмових прем’єр 2003 року, заробивши понад 742 мільйони доларів по всьому світу.

Кадр з фільму "Матриця: Перезавантаження" / Warner Bros.

Фільм отримав визнання у "Книзі рекордів Гіннеса" як найбільш розповсюджений фільм, оскільки його було випущено у 8517 копіях для кінотеатрального прокату.

"Матриця: Перезавантаження": дивіться трейлер