Фільм Ахтема Сеітаблаєва "Мирний-21" – історія спротиву Луганського прикордонного загону російським диверсійним угрупуванням у 2014 році. Вихід стрічки творці планували присвятити до Дня українського прикордонника у квітні 2022 року, натомість вихід у широкий прокат заплановано на 22 лютого 2023 року.

Читайте також Найочікуваніші українські фільми, які вийдуть в кіно у 2023 році

Стрічка зображує події червня 2014 року, які відбулися на прикордонні Луганщини. Тоді російські спецслужби та сепаратисти намагалися схилити бійців луганського прикордонного загону зрадити Батьківщину – тим самим повторити кримський сценарій: захопити українські території без бою. Попри відсутність досвіду, за рішенням чинного командира, загін вступив в бій.

"Мирний-21" 2023: дивіться трейлер воєнної драми

Режисер та генеральний продюсер фільму Ахтем Сеітаблаєв нагадав, що напередодні повномасштабного вторгнення в Україну, він з командою презентували матеріали на Зимовому кіноринку ОМКФ, готувалися вийти в прокат у квітні й тим самим віддати шану прикордонникам, про історію подвигу яких власне і зняли кіно.

"Мирний-21" став одним з останніх повнометражних проєктів для чудового актора Паші Лі, який трагічно загинув від рук окупантів. Хочеться вірити, що наше кіно нагадає про ціну кожної маленької перемоги та вкотре змусить українців повірити в силу наших захисників,
— ділиться режисер та генеральний продюсер фільму Ахтем Сеітаблаєв.

Як повідомила пресслужба фільму 24 каналу, над "Мирним-21" працювали одразу три сценаристи. Ярослав Яріш та Сергій Касторних – досвідчені автори, а ось Анатолій Коцюрба працював над сценарієм до фільму вперше. Анатолій – чинний полковник Державної прикордонної служби. Його запросили, аби максимально точно й коректно показати на екрані специфіку військової служби.

Кадр з фільму "Мирний-21" / Фото пресслужби фільму

Зйомки розпочали у вересні 2021 року. Стрічку фільмували у Києві та у Військовій частині міста Васильків Київської області (Об’єднаний навчальний центр Повітряних Сил). Наразі фільм знаходиться на етапі постпродакшену.

Акторський склад

У фільмі "Мирний-21" зіграли:

  • Андрій Самінін,
  • Максим Девізоров,
  • Євген Ламах,
  • Роман Ясіновський,
  • Віктор Жданов,
  • Олексій Тритенко,
  • Марія Штофа,
  • Лорена Колібабчук,
  • Павло Лі та інші.


Павло Лі у фільмі "Мирний-21" / Фото з інстаграму актора

Українського актора кіно та дубляжу Павла Лі вбили росіяни 6 березня під Ірпенем, на 11-й день війни. Йому було лише 33 роки.