Вони відповіли на запит журналістів та послались передовсім на часові обмеження. Хоча виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура Лук'ян Галкін пригадав, що для нагородження фільму про Навального у 2023 році час у скороченій версії знайшли.

Дивіться також Оскар фільму "20 днів у Маріуполі": як відреагував Зеленський

Що відповіли у компанії

У компанії Disney Entertainment заявили, що нагородження фільму "20 днів у Маріуполі" не включили в скорочену міжнародну телеверсію церемонії "Оскар" через часові на обмеження, які передбачає коротка версія шоу на 90 хвилин.

У компанії запевнили, що, мовляв, вибір номінації для скороченої версії обрали заздалегідь, а саме – під час планування декілька тижнів тому.

Втім, зведений підсумок усіх пропущених переможців, у тому числі "20 днів у Маріуполі", до скороченої версії включено,
– запевнили в Disney Entertainment.

Там пояснили, що Суспільному надали ліцензію на показ повної церемонії наживо та альтернативної 90-хвилинної версії.

Компанія заявила, що звернулась до Суспільного щодо того, в якому вигляді "Оскар" транслювали в Україні.

Що відомо про скандал

  • Суспільне 12 березня заявило, що нагородження фільму "20 днів у Маріуполі" не включили у скорочену міжнародну телеверсію.
  • Суспільне мало транслювати цю версію, проте, отримавши матеріали, команда помітила, що у відео немає нагородження українських документалістів.
  • Виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура Лук'ян Галкін заявив, що потужна промова Мстислава Чернова підкреслила єдність між Україною й світом.
  • Галкін зауважив, що торік у скороченій версії знайшли місце для цієї ж номінації, коли там перемогла документальна стрічка про Навального. Також у 2023 році був час у скороченій версії, щоб показати політичний виступ його дружини Юлії Навальної.