Для нас це саме такий російський дискурс – ліберальний лише до певної міри. Про це 24 Каналу сказав кінорежисер, сценарист, ексголова Національної спілки кінематографістів України Тарас Ткаченко.

Зверніть увагу На західному "кінофронті" – без змін: як пояснити ганьбу та лицемірство на Оскарі-2023

Політичної опозиції немає

Ткаченко впевнений, що настане момент, коли ми побачимо за цим лібералізмом антиукраїнську позицію. "Жах у тому, що саме Навальний є єдиною альтернативою. Справжньої потужної опозиції, яку могла колись представити, до прикладу, Новодворська, там немає", – стверджує сценарист.

І самі російські опозиціонери це відчувають. Як зауважує кінорежисер, спроба підтримувати опозицію, яка врешті-решт виявиться для України не зовсім придатною для розмови, теж виглядає доволі сумнівно. А це ми розуміємо.

Ми розуміємо жерла конфлікту. Але для світу – це дуже неочевидні речі. Вони все ще намагаються там знайти "хороших руских",
– переконаний Ткаченко.

Крім того, наголошує він, це така собі мітка для українців. За словами Ткаченка, раніше український кінобізнес великою мірою залежав від російського, працював на російський ринок і фінансувався російськими грішми.

"Не дай Боже нам про це забути, забути вчорашній вечір (церемонія нагородження Оскар у ніч з 12 на 13 березня – 24 Канал) і повернутися до такої моделі співпраці. Це буде ганьба для нас, українців, якщо ми таке зробимо після війни", – резюмував ексголова Національної спілки кінематографістів України.

Скандальний Оскар подвійних стандартів / Хто вірить у "хороших росіян"? / Чому переміг Навальний: дивіться відео

Для Українців нагорода Навальному – дикість

  • Стрічка про російського опозиціонера Олексія Навального, який перебуває у в'язниці, перемогла на Оскарі у 2023 році. За нагородою на сцену вийшла дружина Навального – Юлія.
  • На думку Ткаченка, організатори заплуталися у власній толерантності. Річ у тім, що ми перебуваємо у набагато більш конфліктній ситуації з російським дискурсом, ніж весь світ.
  • Багато хто, зокрема США, досі вважають Росію повноправним членом суспільства й співрозмовником.
  • "Для нас це – тотальні злочинці, які роками мають відновлювати довіру до себе і право в принципі на рукостискання. А для американців це така собі сторона діалогу, вони розраховують, що знайдуть там здорове зерно", – відзначив ексголова Національної спілки кінематографістів України.
  • При цьому, "щоб не дратувати", організатори не дали виступити Зеленському, мовляв, премія поза політикою. Сценарист наголошує: для українців це зараз дико.