Час від часу Бові знімався в кіно, де в нього склалась непогана кар'єра. І хоча акторство не було його головною пристрастю, а на екранах з'являвся рідко і лише за бажанням, серед усіх його ролей редакція 24 каналу обрала для вас найкращі.

Читайте також Класичні різдвяні фільми, які створять особливий святковий настрій

  1. "Престиж"

Рік виходу: 2006
Жанр: трилер, драма, детектив
Рейтинг IMDb: 8,5

Історія протистояння двох надзвичайно талановитих ілюзіоністів. Вони переступають через мораль, ставлять життя близьких під ризик. Ними володіє одержимість перемогти свого суперника. Навіть якщо заради цього доведеться пожертвувати собою.

І ні, в Девіда Бові у цьому фільмі Крістофера Нолана далеко не головна роль. Але цього достатньо, щоб назвати її однією з найкращих в кар’єрі. Після перегляду картини ви не зможете побачити в образі геніального вченого Ніколи Тесли нікого, окрім Бові. Стриманий, ерудований та харизматичний. Атмосфера навколо нього наелектризована.

"Престиж": дивіться трейлер фільму

  1. "Людина, яка впала на Землю"

Рік виходу: 1976
Жанр: драма, наукова фантастика
Рейтинг IMDb: 6,7

Ця скромна наукова фантастика відображає вади суспільства споживання, адже головний герой у виконанні Бові – це інопланетянин. Він спускається на Землю, сподіваючись знайти порятунок для своєї родини. Вона покірно чекає на нього десь у закутках Всесвіту. І створіння, яке ніколи не знало суспільного устрою, телебачення та тотальної глобалізації, поступово сходить з розуму. Він підкоряється людським вадам та стає їхньою жертвою.

Загадкове, містичне та близьке до артхаусного кіно стверджує просту істину: Девід Бові – це людина з іншого світу.

"Людина, яка впала на Землю": дивіться трейлер фільму

  1. "Зразковий самець"

Рік виходу: 2001
Жанр: комедія
Рейтинг IMDb: 6,5

Єдине, що хочеться сказати про комедію Бена Стіллера – вона крута. Серед усього топу це єдиний фільм, де Бові постає в ролі самого себе. Саме так, у "Зразковому самці" в нього невелике камео. У модельному поєдинку головних героїв він виступає арбітром. Інколи, щоб додати картині шарму, в неї потрібно запросити Девіда Бові та дозволити бути самим собою. Саме це він і зробив. На 4 хвилини екранного часу йому написали дві-три репліки. Але його поява у ключову для сюжету мить не може не радувати. Адже в цьому і суть камео – якщо воно вдале, поява знаменитості стане для глядача дуже приємним сюрпризом.

"Зразковий самець": дивіться трейлер фільму

  1. "Лабіринт"

Рік виходу: 1986
Жанр: фантастика, мюзикл
Рейтинг IMDb: 7,4

У 80-х цей фільм провалився в прокаті. Але попри все, він заслуговує на те, щоб про нього говорили. Місцями надмірно сюрреалістичний, але добрий та чутливий, він пройшов перевірку часом.

Картина розповідає про юну дівчину Сару (її грає Дженніфер Конелі), що відправляється у мандрівку дивовижною країною-лабіринтом. Вона намагається врятувати свого брата від короля гоблінів Джарета (у виконанні Девіда Бові).

Кіномани одразу помітять вплив "Чарівника з країни Оз" та "Аліси в країні чудес". Але це не заважає історії бути самодостатньою. Особливо радують пісні головного антагоніста, написані самим Бові.

"Лабіринт": дивіться трейлер фільму

  1. "Голод"

Рік виходу: 1983
Жанр: жахи, романтика
Рейтинг IMDb: 6,7

Естетська драма про двох вампірів, що доживають останні дні. Режисерський дебют Тоні Скотта, того самого, що зняв "Найкращий стрілець". Персонаж Бові за сюжетом дуже швидко старіє. І щоб відобразити ці зміни голосом, кожен вечір музикант виходив на міст Джорджа Вашингтона у вітряну погоду та в усе горло кричав усі панк-пісні, що міг пригадати. Це робило його голос старечо хриплим.

"Голод" став класичним еротичним трилером, класикою фільмів 80-х та запам’ятався атмосферною музикою. І звичайно, акторською грою Девіда Бові.

"Голод": дивіться трейлер фільму