В епоху постійних ребутів, рімейків та переосмислень починає здаватись, що все нове – це завжди добре забуте старе. Що ж, ми погоджуємося із цим лише частково. Редакція 24 каналу розповість про різдвяні фільми, які сьогодні ніхто не захоче продовжити чи перезняти. Тому що вони – вічні.

Рекомендуємо також Свято наближається: 5 різдвяних фільмів для всієї родини

  1. "Квартира"

Рік виходу – 1960
Жанр – мелодрама
Рейтинг IMDb – 8,3

Історія про те, як у різдвяну ніч між достатком та коханням обрати те, що залишиться з тобою назавжди. Режисер Біллі Вайлдер, відомий в основному нуарними трилерами, а в Україні – комедією "В джазі лиш дівчата", закріпив цією картиною свою авторську універсальність. Її герої притягують, історія зачаровує, а іронічні ситуації, в яких регулярно опиняється головний герой, не можуть не смішити, при цьому вводячи на у стан легкої зажури.

Багато знаменитих режисерів, серед яких, зокрема, Вес Андерсон (відомий "Готелем Гранд-Будапешт") визнавали "Квартиру" одним зі своїх найулюбленіших фільмів. І недарма, адже в ньому прекрасно все: діалоги, актори, але, мабуть, найбільше зачіпає перформанс виконавця головної ролі – Джейка Леммона. Адже у 1960-их мало хто міг похвалитись номінацією на Оскар за гру комедійного персонажа.

"Квартира": дивіться трейлер фільму.

  1. "Щасливого Різдва"

Рік виходу – 2005
Жанр – військова драма
Рейтинг IMDb – 7,7

Фільм засновано на реальних подіях.

Серед нашого списку, сповненого немолодих картин, "Щасливого Різдва" ми вирішили додати через його історію. Сьогодні вже багато хто знає про подію, відому як "Різдвяне перемир’я". У 1914 році Перша світова війна тільки починалась. Бойові дії ще не встигли повною мірою заполонити кожен аспект життя тодішньої Європи. Але військові розуміли, що війна, від якої вони вже втомились, затягнеться. Порушуючи накази командирів, солдати з обох сторін почали зустрічатись на нейтральній смузі, обмінюватись подарунками, співати різдвяні гімни, на одну коротку мить забувши, що, можливо, завтра їм доведеться вбивати одне одного. Символічний момент миру та людяності на фоні однієї з найстрашніших подій в історії.

У художній манері фільм, в якому ви можете порадіти за чудову гру молодих Даніеля Брюля та Даян Крюгер, розповідає нам історію, можливо, одного з найдивовижніших святкувань Різдва в історії людства.

Якщо ви вагатиметеся, дивитися стрічку, чи ні, номінації на Оскар та Золотий глобус послужать вагомим аргументом.

"Щасливого Різдва": дивіться трейлер фільму

  1. "Вечори на хуторі поблизу Диканьки"

Рік виходу – 1961
Жанр – різдвяна феєрія
Рейтинг IMDb – 7,7

Цей фільм вийшов достатньо давно, щоб потрапити до категорії "дивимось раз на 5 років". І дарма.

В Радянському Союзі полюбляли екранізувати твори класичних письменників. І Микола Васильович Гоголь не став виключенням для тодішньої України. Можна довго сперечатись про те, чого у стрічці більше – Гоголя чи самої стрічки. Точно можна сказати одне: 59 років потому ця історія зачаровує, дивує та смішить. "Вечори на хуторі поблизу диканьки" – це вітчизняна класика, сповнена різдвяної магічності українського села, чарівних літературних архетипів та ностальгії.

"Вечори на хуторі поблизу Диканьки": дивіться трейлер фільму

Цікаво "Сам удома" чи новинки 2020 року: IMDb назвав найкращі різдвяні фільми

  1. "Крамниця за рогом"

Рік виходу – 1940
Жанр – романтична комедія
Рейтинг IMDb – 8,1

Кінолайфхак: якщо хочете подивитися, добрий, чуттєвий, сповнений щирого прагнення добра та кохання фільм, переконайтесь, що головну роль в ньому грає Джиммі Стюарт. Ми вже згадували про картину "Це дивовижне життя" у нашому топі різдвяних фільмів для всієї родини, у якій Стюарт зіграв головну роль. Майже всі персонажі, яких втілив на екрані актор, були альтруїстами, що прагнули принести трошки світла у цей світ.

"Крамниця за рогом" – це певною мірою втілення Золотої ери Голлівуду. Напівказкова історія про двох людей, які намагаються знайти своє щастя, звичайно, закінчиться гепі-ендом. Режисер "Крамниці" Ернст Любич пізніше зізнається, що це найкращий фільм, який йому вдалося створити в житті.

"Крамниця за рогом": дивіться трейлер фільму

  1. "Різдвяний гімн"

Рік виходу – 1938
Жанр – різдвяне фентезі
Рейтинг IMDb – 7,5

Одна з перших екранізацій роману Чарльза Діккенса "Різдвяна історія". Нетривалий фільм, про існування якого, здається? почали забувати навіть у колах кіноманів, навіть для свого часу непогано розповідає тепер вже класичну казку.

У Скруджа немає друзів, він відмовився навіть від племінника Фреда – свого єдиного родича. Презирство виходить з нього по відношенню майже до всіх людей. Скрудж не святкує Різдво, бо для нього – бізнесмена, це пуста витрата часу. Але на Cвятвечір до нього приходить привид його старого, нині померлого компаньйона Джейкоба Марлі та закликає змінити своє життя.

"Різдвяний гімн": дивіться трейлер фільму