Хлої Чжао завоювала омріяну статуетку Оскара-2021, створивши неповторну кінокартину "Земля кочівників". Цей фільм також номіновано на 5 інших номінацій кінопремії. Кінострічка раніше отримала схвальні відгуки від критиків та глядачів.

Дивіться Церемонія вручення Оскар-2021: онлайн-трансляція шоу

У своїй промові на 93-й церемонії премії режисерка зазначила, що вірить у те, що всі люди народжуються добрими. Тому у стрічці "Земля кочівників" вона хотіла вкотре це підкреслити.

Хлої Чжао – найкраща режисерка року

Хлої Чжао народилась у Пекіні, але реалізувала себе у США. Деякий час вона навчалась у лондонській школі-інтернаті, але знайшла себе у Лос-Анджелесі. Після навчання за спеціальністю "політологія" у Коледжі Маунт Голіок вона пішла працювати промоутекою, згодом – у сфері нерухомості, а також барменкою.

Але її життя різко повернулось, коли вона почала вивчати кіновиробництво у Школі мистецтв Тіша Нью-Йоркського університету. У 2015 році вона випустила фільм "Пісні, яких мене навчили брати", у 2017 – "Наїзник", у 2020 – тріумфальну стрічку "Земля кочівників", а у 2021 – фільм "Вічні".

У 2020 році Хлої Чжао отримала головний приз Венеційського кінофестивалю. Того ж року її також номінували на "Золотий глобус" як режисера та сценариста фільму "Земля кочівників".