Тарас Томенко нещодавно закінчив роботу над двома проєктами: це документальний фільм "Терикони" про дітей, які живуть вже 8 років під обстрілами, та ігровий "Будинок "Слово". Нескінчений роман" про Розстріляне відродження.

Читайте також Це паразит, шовініст та малорос на тілі української культури, – Наріман Алієв про Лозницю

Тарас Томенко про російську культуру

Ми живемо в унікальному часі, попри цю трагедію, котра відбувається, ми бачимо встановлення величі народу, встановлення духу, перемоги. Ми живемо в історичний час. Я сподіваюся, що цей досвід перетвориться в мистецькі твори, мистецьке осмислення процесу, тому що війна, як би це не звучало трагічно, завжди породжувала найкращі твори мистецтва,
– розповів режисер.

На своє запитання: "Як можливо було в наш час допустити народження фашизму в усіх на очах?", режисер відповів: "Ця війна є випробовуванням на людськість. Відповідальність за те, що відбувається зараз в Україні несуть насамперед росіяни, Путін і вся російська культура. Тому що вона не пройшла своє випробовування на гідність. А те, що вона дозволила породити в наш час нацизм, – вона має бути за це заблокована на довгий час, допоки не прийде те осмислення, яке пройшли німці. Вони мали очиститися, пройти через комплекс провини". Однак, за словами режисера, в росіян навіть і не пахне тим комплексом.

Російська культура має переродитися, але це ще буде не скоро. Тому весь російський кінематограф має бути заблокованим,
– сказав Томенко.