Сім’я Бардіна до 1941 року жила у Києві. Потім вона евакуювалася до Оренбурга, де й народився Гаррі. Згодом батьки повернулися до України, зараз поховані у Києві.

Читайте також Від імені всього світу, – Стівен Кінг наказав Росії забиратися на х*й з України

Російський режисер Гаррі Бардін про родичів в Україні

В інтерв’ю Катерині Гордєєвій, яку в Росії називають "іноагентом", він назвав себе киянином.

Я – киянин. Моя рідна сестра живе в Києві. Я щовечора телефоную їй і запитую про кількість повітряних тривог, які були. Для мене це так близько. Мої батьки там поховані. Це все для мене страшний період,
– сказав він.

"Вона, хоч молодша за мене, але набагато більш хвора. У неї в під'їзді є бомбосховище, але їй там незручно. Сидіти вона не може, їй простіше лежати, а лежати там неможливо. Тому вона не ходить до бомбосховища, переконуючи мене, що їй краще здохнути у своїй квартирі. І переконати її я не можу. Це мій біль, з яким я живу", – доповнив він.

Громадянська позиція Бардіна

Бардін виступає з жорсткою критикою диктаторського режиму Путіна. У 2014 році на знак солідарності з Україною підписав лист "Ми з Вами!". У 2018 році публічно підтримав Олега Сенцова. Під час повномасштабної війни підписав відкритий колективний лист Конгресу інтелігенції Росії "Ви будете прокляті!", в якому йдеться про розпалювання війни Росією.


Гаррі Бардін / Фото з Вікіпедії