CinemAid Ukraine Charity Film Marathon – це серія показів українського кіно за кордоном на підтримку України. Благодійний кіномарафон ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією "Дивись українське", Українською Кіноасоціацією та іншими компаніями.

Варте уваги Фільми, які безкоштовно доступні онлайн під час війни: де дивитися

У Туреччині 9 квітня покажуть три важливі українські фільми

"Толока" Михайла Іллєнка

Український фільм "Толока", знятий за мотивами балади Тараса Шевченка "У тієї Катерини". Передісторія створення фільму "Толока" бере свій початок ще у 2004 році, хоч ідея зародилася ще у 1967 році.

Режисер Михайло Іллєнко розповів про ціль створити таку екранізацію у листі своєму другові, чим візуалізував мрію. Балада Шевченка і фільм Іллєнка ніби притча про долю України. Кожне випробування Катерининої сили ніби розповідає про долю та життя українців, які намагаються не втрачати віру.

"Толока" 2020: дивіться трейлер

"Анна" Олеся Саніна

Короткометражний фільм "Анна" режисера Олеся Саніна нагадує про історію українсько-французьких відносин XI століття, коли Анна, княжна Київська, одружилася з французьким королем Генріхом Першим і стала королевою Франції.


Домінік Пінон у фільмі "Анна" / Фото Держкіно

"На своїй землі" Саші Кірієнка

Картина "На своїй землі" входить до однойменного альманаху короткометражних фільмів. Стрічку екранізовано в рамках проєкту "Дивись українське".

Весна. Неподалік чутно постріли й вибухи – йде війна. Уляна зібрала речі, щоб поїхати. А Гордій щепить дерева у своєму садку. Бо це його земля,
– йдеться в офіційному синопсисі.

Фільм розповідає про те, що саме любов до рідної землі, любов до України додає всім нам сил у боротьбі з ворогом.

"На своїй землі" 2018: дивіться фільм