"Україна в огні 2" – документальний однохвилинний серіал у форматі мобільного кіно, який виходить щодня з 1 березня. Це сиквел однойменної кіноповісті Довженка, кожна серія якого висвітлює певну подію чи особистість на основі переважно відео очевидців.

Читайте також Варто переглянути: найкращі українські фільми, які вийшли у 2022 році

У серіалі оформлено близько 20 циклів (наприклад, "Російські воєнні злочини", "Остання зйомка", "Козацький драйв", "Україна — переможець", "Герої України", "Кохайтеся, чорнобриві"). Крім цього, як повідомила творча група 24 каналу, серіал продовжує отримувати позитивні відгуки у світі.

Серії титруються англійською і безоплатно доступні онлайн (на фейсбуці, в інстаграмі, у твітері та телеграмі). Серіал традиційно входить в топ українських фільмів за версією IMDb — найбільшої кінобази у світі. Творча група закликає підписуватися на сторінки фільму та поширювати їх у світі.

"Україна в огні 2" (Ukraine on Fire 2): цікаві факти

Серіал "Україна в огні 2" — перший серіал про російську агресію 2022 року. Станом на 2 січня 2023 року доступно 326 серій. Найпопулярніші — "Перероджена в огні" (про дитину, народжену під обстрілами) та героя України Дмитра Чавалаха.

Фільм створюється у форматі мобільного кіно, хронометражем 60 секунд переважно на основі відео очевидців. Він титрується англійською, має зручний формат.

Понад 20 циклів серіалу тематично формують фільм: за назвою міст (Маріуполь, Чернігів, Херсон, Одеса тощо), темою ("Російські воєнні злочини", "Врятуйте мою школу", "Все для перемоги" (про волонтерів), "Козацький драйв" і "Герць" (про звитяги), "Україна – переможець" (спортивні досягнення), "Воєнна історія кохання" ("Кохайтеся, чорнобриві"), "Бомби як вбивча російська культура", "Масовані ракетні удари", "Діти війни", "Єврохвилина"; про особистості – "Герої України", "Остання зйомка", "Народна душа", "Медики війни" та інші.

Найпопулярніші цикли. "Герої України" та "Народна душа" — про героїв України, які відзначені званням "Героя України" й шани людей за харизму й пожертву (Інна Дерусова та Катерина Ступницька (перші жінки-героїні після російського вторгнення), Юрій Шухевич, Мирослав Симчич, Віталій Скакун, Євгеній Громадський, Олександр Оксанченко, Валерій Чибінєєв, Володимир Балюк та інші).

Цикл "Остання зйомка" — найбільший кіномеморіал про загиблих зі сфери кіно та ЗМІ (на 1 січня 2023 року – 28 осіб: Брент Рено, Макс Левін, Паша Лі, Олександра Кувшинова, П’єр Закревскі, Віра Гирич, Олександр Махов, Віктор Дєдов, Євгеній Сакун, Фредерік Леклерк-Імхофф, Мантас Кведаравічус, Олександр Суворов, Ілля Чернілевський, Денис Бондарев, Ігор Гуденко, Олексій Чубашев, Юрій Олійник, Роман Жук, Віктор Дудар, Олексій Юрченко, Віталій Дерех, Василь Яворський, Юрій Лелявський, Карім Гуламов, Лілія Гумянова, Євген Баль, Роман Нежиборець, Олег Бобало-Яремчук).

Назва серіалу – сучасна алюзія на кінопоему Довженка "Україна в огні" (1943 рік). Вогонь — водночас руйнівна та животворна стихія. Фільм – своєрідний сиквел і відповідь на антиукраїнський фільм "Україна у вогні" продюсера Олівера Стоуна, який використав назву для пропутінських наративів.

Серіал набуває популярності у світі, традиційно входячи до списку 50 найкращих українських фільмів за версією найбільшої кінобази IMDb.

Автори наразі не афішуються з міркувань безпеки, інстаграм позначає їх як "Народ України".

"Українська ялинка Перемоги 2023": дивіться 326 серію онлайн