У конкурсі брали участь п'ятнадцять стрічок. З них вибрали три фільми створених за підтримки Державного агентства України з питань кіно, та одну анімаційну стрічку. Вони представлять нашу державу на 37-му Варшавському кінофестивалі.

Цікаво Голлівудська елегантність у Торонто: образи зірок на червоному килимі кінофестивалю

Що відомо про проєкти від України на фестивалі кіно у Варшаві

Перша стрічка – "Будинок "Слово". Нескінчений роман" Тараса Томенка. Це драматична історія українських письменників, яких зібрали під дахом одного будинку, аби змусити їх працювати на благо системи. Фільм про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло.


Кадр з фільму "Будинок "Слово". Нескінчений роман" / Фото Держкіно

Фільм Тараса Томенка – це повнометражна ігрова стрічка, прем'єра якої відбудеться саме на фестивалі. Стрічку створено компанією FRESH PRODUCTION GROUP за підтримки Держкіно та сприяння Міжнародного благодійного фонду "Солідарність".

Другий фільм – "Носоріг" Олега Сенцова. Історія фільму заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу й починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

Трейлер фільму "Носоріг": дивіться відео онлайн

1-2 Competition

У конкурсній програмі фестивалю 1-2 Competition змагається створений за підтримки УКФ фільм Олексія Тараненка "Я працюю на цвинтарі".

Головний герой фільму – Олександр, у минулому архітектор, наразі працює на цвинтарі та має свою контору з виготовлення пам'ятників. Кожного дня до нього приходять нові люди для замовлення пам'ятників близьким. Життєві ситуації, іноді – сумні, іноді – комічні. Але і в житті головного героя є таємниця, яка не дає йому стати щасливою людиною.


Кадр із фільму "Я працюю на цвинтарі" / Фото Держкіно

Shorts Special Screening

У позаконкурсній програмі Shorts Special Screening Україну представить анімаційна стрічка аніматора Бориса Бубнова "Обіцянка".

Це особиста історія про те, наскільки все пов’язано. Про стосунки дітей та батьків, екологічну освіту та відповідальність як за стосунки з людьми, так і з природою.

Трейлер анімаційної стрічки "Обіцянка": дивіться відео онлайн