Марина Врода отримала нагороду "Пардо", якою відзначають за режисерську роботу у міжнародному конкурсі. У Швейцарії Врода також назвала імена членів знімальної команди, яких вбила Росії – Леоніда Пономаренка з Одеси та Михайла Солошенка з Сумщини.

Дивіться також "Мені українці пробачили": Ада Роговцева зізналася, що їздила на роботу до Росії все своє життя

Фільм "Степне" отримав нагороду за найкращу режисуру

"Степне" – це історія про зникнення і прощання. Мої друзі кінематографісти сьогодні знаходяться на передовій, борються за свій дім, за свою свободу, за європейські цінності… Деякі мої друзі залишили свої домівки та оселилися в Європі, як біженці. Я б хотіла подякувати всім, хто допомагає нам. Я сподіваюся, що звучатиме все більше українських голосів, більше українських фільмів – і ми не зникнемо,
– заявила режисерка зі сцени фестивалю у Локарно.

Кадр з фільму "Степне" / Koi Studio

Про що розповідає фільм "Степне"

Стрічка "Степне" є першим повнометражним фільмом Марини Вроди. Він показує історію кількох днів з життя літнього чоловіка Анатолія, який приїжджає до села Степне, щоб піклуватися про свою матір, яка перебуває при смерті.

На сайті кінофестивалю у Локарно фільм Марини Вроди назвали "кінематографічним шедевром, який залишає незгладимий відбиток у душі глядача" та "дослідженням людських стосунків, яке демонструє потужність кіно як художнього засобу".

У фільмі зіграли:

  • Олександр Максяков,
  • Ніна Антонова,
  • Олег Примогенов,
  • Радмила Щоголева.

Кадр з фільму "Степне" / Koi Studio