Перший сезон популярного серіалу Netflix "Венздей" сповнений іронією, жартами, жахами, романтикою, драмою і загадковими вбивствами. Головна героїня у виконанні Дженни Ортеги здогадується, що в Академії Nevermore бродить серійний вбивця, і бере на себе відповідальність розкрити цю таємницю. Шоу не лише інтригує сюжетом з перипетіями, за яким Венздей проводить розслідування, а й показує дружбу, любов та інші приємності.

Читайте також Кров, насилля та страшні моменти: все, що треба знати про "Венздей" перед переглядом із дітьми

"Венздей" і "Гаррі Поттер": у чому схожіть

Деякі шанувальники вважають, що фінал "Венздей" вийшов набагато кращим, ніж у "Гаррі Поттера". Зокрема вони проводять паралелі з локацією, настроями героїв та існуванням добра і зла. "Серіал значно покращує те, що зробила у книзі Джоан Роулінг та фантастичний фільм 2001 року з великим відхиленням у фіналі", – пишуть вони.

Команда Гаррі намагалася розкрити таємницю про фігуру, яка переслідує Гоґвортс, думаючи, що злий Лорд Волдеморт знайшов спосіб повернутися. Великий сюрприз стався у фіналі, коли з'ясувалося, що професор Квіррелл є рабом злого чарівника. Обличчя Волдеморта було приховано під пов'язкою на голові Квіррелла.

Отож, що спільного?

  • Детективна частина з пошуком загадкового монстра.
  • Головна героїня потрапляє у школу, де учні – з надможливостями.
  • У "Венздей" також є злий вчитель – Мерилін із Nevermore, яку зіграла актриса Крістіна Річчі.
  • Шкільні суперництва: "Кубок По" у "Венздей" та "Тричаклунський турнір" у фільмі "Гаррі Поттер і келих вогню".
  • Дружба, як спершу здається неможливою: Венздей з Енід, а Гаррі Поттер із Герміоною та Роном.

В результаті "Венздей" перетворюється на динамічне детективне фентезі з яскраво вираженою режисерською манерою Тіма Бертона та чарівними акторами.

Щобільше, фінал начебто відповідає на всі основні питання, і серіал можна розглядати як закінчену історію. Але потенціал для другого сезону є — подібно до "Гаррі Поттера", героїня цілком може повернутися на наступний рік навчання і зіткнутися з новою проблемою.

Схожість "Венздей" з "Гаррі Поттером": дивіться відео фанатів