Не маючи можливості поїхати з міста та без зв’язку з волонтерами, режисер оберігав свою 77-річну маму та навіть прихистив сім’ю з немовлям. Упродовж місяця він також не випускав камеру з рук. Зараз Сергій шукає кошти для виробництва стрічки, передає 24 канал.

Читайте також "Він кращий з кращих у своїй справі": українська кіноспільнота відреагувала на смерть Суворова

Сотниченко планує створити фільм про обстріли в Ірпені

Якщо загину, то хоча б це лишиться. Я реально вважав, що ще трохи – і нам кінець,
– казав український режисер Сергій Сотниченко з епіцентру масових обстрілів в Ірпені.

Як повідомило "Радіо Свобода", зараз Сотниченко працює над сценарієм свого нового фільму. Стрічка буде заснована на його власному досвіді війни.

Сергій Сотниченко пережив місяць важких боїв в Ірпені й знімав це на камеру: дивіться відео

Під час марафону "Єдині новини" Сотченко показав власний будинок та погріб, де він з матір’ю ховалися від обстрілів. Крім цього, він показав музичні інструменти та речі, які тепер постійно із собою носить.

Чоловік не міг залишити одну 77-річну маму. "Вона не могла повірити, що ця війна по-справжньому. Переконати її не можна було. Я залишився з нею. Коли в стіни почали летіти осколки, то вона замовкла. Вона плаче – це я вас збила. Мамо, кажу, перестань звинувачувати себе", – сказав режисер. "Коли міна була перша, ми почали виходити до підвалу". Режисер також згадав, що матір казала, що до кінця буде з ним, щоб би не сталося.

Під час розмови Сотченко постійно згадував про погріб: "Тепер я його почесно називаю бункер. Раніше це називалося льох. Погріб збудував мій батько".

Коли збирався виходити, сказав собі – якщо уб'ють, я ж повинен бути чистим. Нагрів чайник, трясуся, бо там хе*ачить. Але коли помився, видихнув – тепер не страшно вмирати,
– згадав він.

Наостанок Сергій записав настанови сину. "Я тоді Сергію сказав, що я його люблю. Пробач мені за все і закопав ось тут телефон", – поділився він.

За словами режисера, для нового фільму він зберіг унікальні кадри, які поки що нікому не показував.

Хто такий Сергій Сотниченко

Український режисер, працював над такими проєктами: "Кобзар" (2013 рік), Розщеплені на атоми (2016 рік), "Діти перемоги" (2017 рік). У 2017 році отримав премію "Телетріумф" у номінації "Режисер документального фільму/серіалу" за фільм "Діти перемоги".