Привітання Олександра Ткаченка

Очільник Мінкульту Олександр Ткаченко розмістив привітання на сторінці у фейсбуці. Політик зізнався, що змалку знає, що таке кіновиробництво та метушня на знімальному майданчику, адже його батько працював редактором на "Київнаукфільмі". Ще у дитинстві Олександр Ткаченко бачив, наскільки багато людей причетні до створення телепроєктів, тому у Міжнародний день кіно привітав усіх представників цієї галузі.

Цікаво Українські фільми 2020 року, за які не соромно

"Вітаю з Міжнародним днем кіно… Режисери, оператори, художники-постановники, продюсери, актори, сценаристи, монтажери, художники з костюмів, композитори… Усі ви – творці кіно. Якщо одного із цих гвинтиків у величезному механізмі кінематографа немає – страждає весь проєкт. Як продюсер, знаю це напевно", – наголосив Олександр Ткаченко.

Що змінилось у кіновиробництві України у 2020 році

Міністр вирішив також розповісти, яким стало українське кіновиробництво у 2020 році. Зокрема, за словами Олександра Ткаченка, відбулись наступні зміни:

  • Запрацювали кеш-рібейти, відтак іноземні кінокомпанії можуть отримати повернення частини коштів від зйомок в Україні. Це вже дало результат: у серпні 2020 року в Києві відзняли частину кадрів для стрічки Netflix. Головним актором фільму був Жан-Клод Ван Дамм, який залишився у захваті від української столиці.
  • Оновлено правила конкурсного відбору для наступних пітчингів. Як відомо, низка режисерів розкритикувала Держкіно за розподіл державного фінансування.
  • Працює міністерство і над співпрацею з Eurimages – фондом при Раді Європи. Олександр Ткаченко зазначив, що тут також вже є перші результати.

Чимало планів у політика і на 2021 рік. Олександр Ткаченко зізнався, що має намір реалізувати плани з міжнародного співробітництва, в які входить залучення закордонних проєктів до зйомок в Україні. Також запрацює угода з Канадою, а "Камера! Мотор" проведе перші зйомки за цим договором. Окрім цього, Мінкульт працює над приєднанням до конвенції Ради Європи з кінематографічної копродукції.