Відповідні зміни представники Золотої Дзиґи 2021 опублікували на сайті премії. Правління Української кіноакадемії вирішило, що через пандемію коронавірусу не всі фільми були у кінопрокаті, тому можуть не потрапити у шорт-лист номінацій. Через це заявки на конкурс можуть подавати фільми, прем'єри або прокат яких відбувся в період з 1 грудня 2020 року до 28 лютого 2021 року. Про це повідомляють у "Детектор Медіа".

Цікаво Як в старі добрі часи: представник Оскара розповів, як відбудеться церемонія нагородження

Сам прийом заявок відбуватиметься з 10 грудня до 28 лютого 2021 року. Щодо стрічок, які допускатимуть до "змагань", вони повинні відповідати наступним вимогам:

  • повнометражні ігрові та анімаційні фільми, які були в українському кінопрокаті хоча б тиждень у період з 1 січня 2020 року до 28 лютого 2021 року;
  • повнометражні документальні, короткометражні ігрові, короткометражні анімаційні фільми, які були в українському прокаті хоча б тиждень або брали участь у конкурсі кінофестивалю з історією щорічної діяльності не менше 5 років та наявністю професійного журі в період з 1 січня 2020 року до 28 лютого 2021 року;
  • а також всі репліки іноземною мовою мають бути субтитровані, озвучені або дубльовані українською мовою.

Зокрема, у 2021 року у межах кінопремії Золота Дзиґа започаткували премію "Найкращий оригінальний серіал", де на нагороду зможуть претендувати оригінальні ігрові серіали, прем'єра яких відбулася на загальнонаціональних телеканалах або вебплатформах у період з 1 січня 2020 року до 28 лютого 2021 року, та без залучення фахівців з РФ.