Нагороду фільм отримав від журі премії "Золоте око". Про це написала українська членкиня журі та режисерка.
Зауважте Окупанти вбили литовського режисера-документаліста під час спроби виїхати з Маріуполя
Фільм "Маріуполіс 2" отримав спеціальну нагороду
Спеціальний приз журі отримала стрічка "Маріуполіс 2", знята Мантасом Кведаравічусом. Цей фільм абсолютно неможливо ні з чим порівнювати, він гостро виділявся, ніби лежав на окремій полиці, бив під дих до чорноти в очах,
– пояснила Ірина Цілик.
Вона також розповіла історію режисера фільму, остання робота якого була в Україні. Зокрема, що:
- литовський режисер Кведаравічус приїхав до Маріуполя в березні;
- він знімав цивільних, жив з ними, проте потрапив у полон, його катували і вбили;
- кохана Мантаса Кведаравічуса змогла вивезти з Маріуполя не лише тіло свого чоловіка, а й матеріали, які він там зняв.
"Друзі, колеги делікатно склали докупи відзняті кадри і зробили з цього фільм. Останній фільм Мантаса", – пояснила режисерка.
Додала, що, вручаючи нагороду, президентка журі Аґнєшка Голланд оголосила хвилину мовчання за жертвами війни Росії в Україні. Зокрема – за режисерами, журналістами, фотографами та іншими людьми творчих професій.
Що відомо про вбивство литовського режисера
- 3 квітня стало відомо, що російські окупанти 2 квітня вбили литовського режисера Мантаса Кведаравічюса. Відповідну інформацію повідомив режисер Віталій Манський.
- Він також розповів, що у 2016 році Мантас Кведаравічюс зняв фільм Mariupolis. Його називали "людською історією на тлі історичних потрясінь". Стрічка розповідає про життя в Маріуполі в умовах кризи.
- 9 квітня уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова підтвердила, що литовського режисера вбили російські окупанти. Відомо, що вони взяли литовця в полон, потім катували та вбили. Нелюди тіло режисера викинули на вулицю.
- Дружина Мантаса Кведаравічюса, ризикуючи життям, вивезла тіло чоловіка з заблокованого Маріуполя та привезла у Литву.
- Людмила Денісова пояснила, що вбивства та тортури журналістів є грубим порушенням Гаазьких конвенції і декларації, Женевської конвенції про захист жертв війни і Додаткових протоколів до неї та Конвенції про закони і звичаї суходільної війни, які встановлюють гарантії безпеки для журналістів.
Дивіться також – Маріуполь. Хроніки пекла: відео