Як повідомляє джерело, разом із режисером фільму Олесем Саніним та продюсером Максимом Асадчим (Pronto Film), 13-го березня відбувся показ "Поводиря" у кінотеатрі Salem Cinema у містечку Сейлем, штат Масачусетс. Показ зібрав дві зали глядачів, а також його відвідали губернатор штату Масачусетс Чарлі Бейкер, член Конґресу США Сет Молтон та інші американські політики.

Не пропустіть Розкажу вам правду про війну в Україні, – Шварценеггер звернувся до своїх російських друзів

Повернути стрічку про важкі часи Голодомору та колективізації від Олеся Саніна на американські екрани допомогли професор та керівник Українського кіноклубу Колумбійського університету Юрій Шевчук і президент Human & Civil Rights Organizations of America Маршал Строс.

А тепер створену за підтримки Держкіно особливу перлину українського кінематографа покажуть у понад 600 американських кінотеатрах. Американські глядачі зможуть побачити "Поводиря" у 45 штатах, що є досить небаченим масштабом для показу українського кіно за кордоном.

Держкіно переконує, що 100% коштів, що будуть виручені за квитки та пожертвувані під час показів, підуть організаціям, які зараз надають гуманітарну допомогу в Україні та українським біженцям, які постраждали від військової агресії Росії.

Після показу 13 березня на хвилях успіху стрічки у США низка голлівудських компаній безкоштовно запропонувала свої послуги з промоції та дистрибуції "Поводиря", а кількість сеансів фільму зростає кожного дня, адже все нові кінотеатри США та навіть Канади долучаються до цієї ініціативи.

"Поводир" 2014: дивіться трейлер фільму

Про що сюжет "Поводиря"

Історична драма "Поводир" вперше вийшла на екрани у 2014 році, одразу після Революції Гідності, та зібрала рекордний на той час бокс-офіс. Стрічка про американського хлопчика, що супроводжує сліпого кобзаря Україною в роки колективізації та Голодомору, представляла Україну на "Оскарі" та багатьох міжнародних кінофестивалях.