Стрічка "Суперсила" документує Україну та президента Зеленського на початку російського вторгнення. Фільм покажуть у межах позаконкурсної програми.

Читайте також "Ми не згаснемо" та "Ти мене любиш": що відомо про українські фільми, які покажуть на Берлінале

Фільм Пенна під назвою "Суперсила" покажуть на Берлінале-2023

Представляючи фільм, художній керівник із Берліна Карло Чатріан сказав: "Це документальний фільм, знятий за дуже складних обставин, але це також фільм, який розповідає про роль мистецтва та художників у скрутні часи".

Чатріан додав, що у фільмі використано кадри Пенна в Україні у листопаді 2021 року, зйомок із Зеленським, а також кадри з Києва в той момент, коли розпочалося вторгнення Росії.


Шон Пенн та Володимир Зеленський у фільмі / Фото Deadline

"Суперсилу" буде показано у межах спеціального гала-концерту Берлінале. Показ стане однією з головних подій у Берліні, яка цього року припадає на річницю російського вторгнення. На фестивалі відбудеться низка заходів, присвячених ювілею та на знак підтримки українських кінематографістів. Ці заходи включають спеціальну панель на Європейському кіноринку у Берліні, присвячену варіантам фінансування українського аудіовізуального контенту. EFM також вручає безплатні ринкові та фестивальні акредитації українським кінематографістам. На фестиваль приїде близько 50 професіоналів української індустрії.

Фестиваль також покаже 9 українських фільмів, зокрема новий фільм Віталія Манського та Євгена Титаренка "Східний фронт".

Дізнавайтеся більше Найгірші фільми, актори та режисери 2023 року: "Золота малина" оголосила номінантів

Нагадаємо, коли Росія вдерлася в Україну 24 лютого, Шон Пенн знімав документальний фільм про нашу боротьбу. Пізніше заснував благодійну організацію, аби допомагати переселенцям, а також відвідав Ірпінь та Бучу, щоби розповісти світові про Україну.

У листопаді 2022 року Пенн навідався в Україну і привіз Зеленському свого Оскара. Відзнака перебуватиме в Україні до закінчення війни як символ віри в перемогу нашої країни. Володимир Зеленський натомість вручив Шону Пенну орден "За заслуги" III ступеня, яким актора було нагороджено за значні особисті заслуги у зміцненні міждержавної співпраці, підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, вагомий внесок у популяризацію Української держави у світі.