Ввечері 11 вересня 2021 року на італійському острові Лідо відбулась урочиста церемонія закриття 78-го Венеційського кінофестивалю. Серед лауреатів фестивалю у програмі "Горизонти" опинилась картина, яка була створена у копродукції з Україною та словацьким режисером Петером Керекешем.

Не пропустіть Лауреати 78-го Венеційського кінофестивалю — кому дістався "Золотий лев"

В конкурсній програмі "Горизонти" був представлений ще один український фільм – Олега Сенцова "Носоріг" про важкі та непрості 90-ті.

"Цензорка" отримала приз за найкращий сценарій

Сюжет фільму розповідає історію про жінку на ім'я Люба, котра перебуває на ув'язненні в одеській тюрмі за вбивство свого зрадливого чоловіка. У Люби є маленький син. За правилами та законом Люба може перебувати із своїм сином поруч до того часу, як йому виповниться 3 роки. Після цього кожна ув'язнена мама повинна обрати дитячий будинок для своєї дитини. Люба готується до цього моменту всією душею і бажає, щоб він якомога довше не здійснився. Вона бачить, як жінки кожного дня прощаються зі своїми дітьми. І кожну розлуку переживає як свою власну.

"Цензорка" 2021: дивіться трейлер фільму

На урочистому врученні премії Венеційського фестивалю нагороду отримали режисер Петер Керекеш та сценарист картини Іван Остроховський.


Іван Остроховський та Петер Керекеш на Венеційському кінофестивалі 2021 / Фото з інстаграму фестивалю