Фільм створений за мотивами однойменного бестселера Павла "Паштета" Белянського і розповідає історію Саші, який займається встановленням пам’ятників на цвинтарі. Головні ролі зіграли Віталій Салій, Анна Іванова, Вікторія Городецькая.

Читайте також Кінопрем’єри вересня 2022: які фільми покажуть у перший місяць осені

"Я працюю на цвинтарі": про фільм і трейлер

За словами творців картини, стрічка є життєствердним фільмом про перемогу життя. Зокрема Віктор Жданов відзначив: "Це ж фільм не про покійників, це фільм про життя. І те, що головний герой виривається з цього і, завдяки обставинам, знаходить себе, знаходить сім’ю, дитину… знаходить сенс життя. Він сам себе похоронив, ходячий мрець… ми це бачимо на початку фільму. Усе це правда, усе це життя. Чи вдалося це показати? Це вже глядач скаже: передали ми це чи не передали".

Режисер картини Олексій Тараненко розповів про виклики на зйомках. За його словами, на знімальному майданчику було дуже багато моментів пов'язаних з упередженням щодо цвинтарів, з усіма цими стереотипами та страхом перед мерцями. "Таксисти, наприклад, не хотіли рано-вранці заїжджати на територію цвинтарів, і якщо для Байкового це нормально, то для Лісового, оскільки воно дуже велике, реальна проблема. Там від центрального входу до місця зйомки треба було пройти пару кілометрів", – розповів він.

"Я працюю на цвинтарі" 2022: дивіться трейлер

Міжнародне визнання фільму

Фільм здобув перемогу в номінації "Найкращий повнометражний фільм" на Munich Film Award 2021, а виконавець головної ролі Віталій Салій переміг у номінації "Найкращий актор" за версією Національної спілки кінокритиків “Кіноколо” у 2021 році. Стрічка отримала нагороду в номінації за найкращу операторську роботу на Montelupo Fiorentino International Independent Film Festival 2021, а також перемогла в номінації найкращий постер за версією Red Movie Awards у 2021 році.

Зокрема, фільм брав участь у конкурсних програмах фестивалів КМКФ "Молодість", Ferrara International Film Festival, Warsaw International Film Festival, British Independent Film Festival та AFIN International Film Festival у 2021 році, а також фестивалів Stockholm Independent Film Festival та International Film Festival Prague у 2022 році.