Дослідження кіноринку провели представники спеціального центру при Каліфорнійському університеті, повідомляє Variety. Експерти проаналізували 100 найгучніших прем'єр 2020 року та виявили, що 16% з них створили жінки. Такі дані ошелешили весь світ, адже у попередні роки цей показник сягав 12%, а у 2018 році взагалі становив мізерні 4%.

Не пропустіть Головні прем'єри 2021 року, на які очікує весь світ

Окрім цього, у 21% випадків жінки займали керівні посади у проєктах Голлівуду. Зокрема, мова йде про режисерок, продюсерок, сценаристок та редакторок, які створили одні з найгучніших новинок 2020 року.

Серед успішних стрічок, які зняли режисерки – "Мулан" Нікі Каро, "Диво-жінка 1984" Петті Дженкінс та "Хижі пташки" Кеті Янь. Водночас у ЗМІ наголошують, що кількість таких проєктів мала б бути більшою, адже "Чорну вдову" від Кейт Шортленд і фільм "Вічні" Хлої Чжао перенесли на 2021 рік.

Такі дані вже назвали історичним прогресом. За словами науковиці Марти Лаузен, динаміка очевидна і справді може вразити експертів.

"Цей прогрес приголомшливий. Хороша новина полягає в тому, що вже 2 роки поспіль ми спостерігаємо зростання кількості жінок, які займають керівні посади у Голлівуді. Це порушує історичну закономірність, коли цифри зростали один рік, а наступного – знижувалися. Погана новина полягає в тому, що 80% найкращих фільмів досі не створюють жінки", – зазначила Марта Лаузен.

Окрім цього, дослідниця додала, що продюсерок-жінок зараз у Голлівуді 28%, виконавчих продюсерок – 21%, монтажерок – 18%, сценаристок – 12%, операторок – всього 3%.