Івана Миколайчука ще за життя називали "душею українського кіно", генієм сучасності, а його фільми знали й любили мільйони. Акторську славу отримав після картин "Сон" та "Тіні забутих предків", в яких зіграв ще у свої студентські роки.

До теми Егрегор, Королі репу, Між нами: у програмі Миколайчук OPEN – 10 фільмів, які не були у прокаті

Загалом до фільмографії Івана Миколайчука можна додати 34 ролі в кіно. Він також став автором 9 сценаріїв та двох режисерських робіт. Актор пішов із життя, залишивши останню, незакінчену роботу – сценарій до фільму "Небилиці про Івана". Але Борис Івченко у 1990 році все ж таки зняв за цим сценарієм фільм.

5 найяскравіших акторських робіт Івана Миколайчука

"Пропала грамота"

Рік: 1972
Режисер: Борис Івченко

Іван Миколайчук зіграв колоритну роль козака Василя, а також спробував себе в ролі співрежисера. Актор працював і над музичним оформленням фільму – тому в картині чуємо пісні у виконанні тріо "Золоті ключі" (Ніна Матвієнко, дружина Івана – Марічка Миколайчук, Валентина Ковальська). "Пропала грамота" – фільм, який став легендою українського кіно, адже історія про козаків була розібрана шанувальниками творчості актора на цитати.


Кадр з фільму "Пропала грамота" / Скриншот з фільму

"Білий птах з чорною ознакою"

Рік: 1971
Режисер: Юрій Іллєнко

У фільмі про трагічну історію сім'ї Дзвонарів у 1937—1947 роках Миколайчук виступив ще й сценаристом. У фільмі глядачам розповідають історію трагічного кохання на тлі Другої світової війни, яка розділила братів по різні сторони барикад. Іван Миколайчук виконав роль Петра Дзвонара, а Богдан Ступка – його брата Ореста.

"Білий птах з чорною ознакою": кінофакти

"Тіні забутих предків"

Рік: 1965
Режисер: Сергій Параджанов

Легенда українського кінематографа – фільм, який здобув 39 міжнародних нагород та 28 призів на міжнародних кінофестивалях (24 з них отримали Гран-прі). Екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського, увійшов до Книги рекордів Гіннеса. Фільмування відбувалися в справжніх гуцульських хатах на околицях села Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області. Подейкують, що саме тут Коцюбинський написав свою повість.

"Тіні забутих предків": дивіться про фільм у програмі 24 каналу "Згадати все"

Цікаво Відреставрований і оцифрований: "Тіні забутих предків" Параджанова – відсьогодні в кінотеатрах

"Вавилон ХХ"

Рік: 1979
Режисер: Іван Миколайчук

Завдяки заступництву деяких знайомих Миколайчука, йому все ж вдалось отримати дозвіл на фільмування легендарного "Вавилону ХХ". Сюжет фільму відзнятий за мотивами роману Василя Земляка "Лебедина зграя". У фільмі Іван Миколайчук виступив сценаристом і режисером, актором і навіть композитором.

"Вавилон ХХ": дивіться про фільм у програмі 24 каналу "Згадати все"

"Сон"

Рік: 1964
Режисер: Володимир Денисенка

У кінострічці режисери відтворили одні із важливих періодів життя Тараса Шевченка – від дитячих років до заслання. Іван Миколайчук виконав роль молодого Шевченка, якого за знаною історією викликають на допит – непокірний автор пише відомі вірші та присвячує їх безрадісній долі України. За революційні думки Шевченка віддають у солдати із забороною творити словом та пензлем.


Кадр з фільму "Сон" / Скриншот з фільму

До вашої уваги Гідні українські серіали, які є сенс переглянути кожному українцю