Під час повномасштабного вторгнення організувати такий захід як Kharkiv MeetDocs дуже непросто. Тому ми радіємо, що можемо долучитися до боротьби на інформаційному фронті у такий спосіб.

Читайте наше інтерв’ю із засновницею фестивалю Кіно – наш інструмент боротьби: розмова з Євгенією Крігсхайм про Kharkiv MeetDocs в умовах війни

В інтерв’ю 24 каналу директорка Kharkiv MeetDocs Євгенія Крігсхайм, зазначила, що у 2022 році міжнародний фестиваль документального і художнього кіно – особливо важливий, адже ми не маємо дати забути світові про війну в Україні.

Документалістика – не тільки спосіб зафіксувати проміжок часу, але й потужний інструмент доказової бази воєнних злочинів та боротьби з фейками. Кіно – це наш інструмент боротьби,
– зазначила вона.

На Кіно 24 ми ділитимемося з вами ексклюзивними матеріалами, добірками різних фільмів та щирими розмовами з режисерами та організаторами фестивалю. Буде цікаво!

Цікаві факти про Kharkiv MeetDocs

Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival (KMD EUFF) сприяє культурній інтеграції митців з різних регіонів України, зокрема східних, що значно постраждали внаслідок російської агресії. Фестиваль заснований у 2017 році. Цьогоріч відбуватиметься за підтримки Федеративного міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt).

Локації. MeetDocs стане найпомітнішою мистецькою подією цієї осені у столиці. Чимало заходів проходитиме в улюбленому багатьма кінотеатрі "Жовтень", а також онлайн.

Фільми. Kharkiv MeetDocs приділяє особливу увагу документальним фільмам із соціально-політичними важливими темами, а також тим, що стосуються східноукраїнських регіонів. У програмі будуть також і художні фільми, але створені на реальних подіях.

Майже всі фільми нашої програми стосуються України, багатовікової боротьби проти імперії за свободу та незалежність, війни, що триває 8-й рік та повномасштабного вторгнення,
– зазначила Євгенія Крігсхайм.

Збір для ЗСУ. За перегляд онлайн-програм відкриють донати для ЗСУ. Зібрані кошти сформують в різні благодійні фонди.

Візуальна концепція. Ключові жовтий та блакитний символізують нашу мужність та стійкість, яким показав себе Харків, і які дають надію на звільнення окупованих територій. Ниточка червоного – це пролита за свободу кров українців. На візуалах Kharkiv MeetDocs зображує найважливіші харківські пам’ятки, які постраждали від ракет окупантів, а пам’ятник Шевченку містянам довелось обкласти мішками з піском. "Ми обвели їх жовтою лінією, яка символізує захист та відсіч. Харків, як місто-герой, захищається як може від щоденних бомбардувань і кожний обстріл нестерпно болить нам", – розповіла нам Євгенія Крігсхайм.

Як повідомила пресслужба фестивалю, на новому постері фестивалю — пам’ятник Тарасу Шевченку в Харкові. "Скульптура захищена мішками з піском, і Тарас суворо визирає з-над укріплень. Цей пам’ятник став символом MeetDocs цього року: так само як українці бережуть фізичну культурну спадщину від російських атак, так і фестиваль прагне вберегти українське кіно, інструмент культурного спротиву", – доповнила вона.


Постер Kharkiv MeetDocs / Фото пресслужби