Дії обох осіб розглядаються як кваліфіковані злочини згідно зі статтею 191 частиною 5 Кримінального кодексу України, а колишньому директору ТОВ додатково інкримінують порушення статті 209 частиною 1 Кримінального кодексу України.
Дивіться також 10 класних фільмів, які варто подивитися на Netflix до кінця травня
Справу щодо махінацій довкола кіностудії Довженка скеровано до суду
Під час розслідування встановили, що у листопаді 2018 року ДП "Кіностудія ім. О. Довженка" оголосило відкриті торги на закупівлю телевізійного та аудіовізуального обладнання. Проте, на той момент генеральний директор компанії уклав домовленість з головним інженером державного підприємства про "співпрацю". Це призвело до перемоги компанії в торгах та укладення з нею договору, який не передбачав жодних санкцій за порушення термінів постачання обладнання.
Згідно з умовами торгів, обладнання для кіностудії повинно було бути поставлено до кінця 2018 року. Однак цього не сталося, проте колишній головний інженер повідомив керівництво про інше. В результаті цього державне підприємство сплатило приватній компанії за обладнання, яке не було отримано. Фактичне постачання відбулося лише у квітні 2019 року, але не в повному обсязі. Вартість непоставленого та оплаченого обладнання становить понад 4,4 мільйона гривень. Ці кошти вважаються заволодінням обвинувачених, за що їм інкримінують злочин.
Нагадаємо, у вересні 2022 року їм було повідомлено про підозру. 14 березня 2023 року колишньому генеральному директору приватної компанії було змінено повідомлення про підозру, додатково інкримінувавши йому ч. 1 ст. 209 Кримінального кодексу України (легалізація коштів). Того ж дня розслідування завершили.