Лія Ахеджакова для українців відома своєю категоричною непідтримкою агресивної політики Путіна. Вона наголошує, що не зможе пробачити росіянам війну проти України.

Дивіться також Верх цинізму: російська кінорежисерка хоче зняти "кращий" серіал про княгиню Ольгу

Лія Ахеджакова звільнилася з театру через антивоєнну позицію

У коментарі до "Нової газети" вона заявила, що подала заяву ще 10 березня. Після того, як актриса засудила повномасштабне вторгнення, її позбавили ролей у театрах, з нею відмінювали спектаклі.

Наказ є, вже замінені ці спектаклі. Мене попередив директор, що мене більше в репертуарі не буде на вимогу якихось розгніваних людей, які пишуть йому листи, і департамент культури підтвердив, щоб мене прибрали з репертуару театру. Сиджу та плачу. Я все розумію, знаю, хто це пише, хто це організовує, але зробити нічого не можна,
– сказала акторка в інтерв’ю російському пропагандистському виданню.

Крім того, актриса повідомила, що планує займатися гастрольною діяльністю. Одним з прикладів є її остання роль у виставі на Кіпрі, яка, до речі, заборонена в Росії та має назву "Мій онук Веніамін".

До того ж нещодавно з’явилася інформація, що Ахеджаковій пропонують роботу в Росії. Згідно з умовами, вона має доглядати дітей росіян та викладати їм акторську майстерність. Проте, сама Ахеджакова це ніяк не прокоментувала.